| Bishop a întrebat:

Ce orase/tari/locuri din lume ati dori sa vizitati? Si cu cine laughing?

16 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Vechea mea dorinta:sa vad Sankt-Petersburgul, sa pasesc pe urmele framantatului de ganduri Raskolnikov, absolut singura, caci n-am intalnit pana acum niciun om, si nici nu cred sa existe vreunul, care sa iubeasca acest oras atat de intens si coplesitor ca mine. Iar sa faci calatoria visata in tovarasia cuiva pentru care locul respectiv n-are nicio semnificatie e impovarator.Nu pot explica, dar uneori parca simt o chemare a strabunilor, ca in romanele lui Jack London, desi nicio amintire a neamului mei nu are vreo legatura cu orasul de pe Neva.Si e ca un vis plin de nopti albe si aurore boreale.Si simt ca vis va ramane...

| Flav a răspuns:

As vrea in satul Cucuieţii Noi cu RalucaTpu. Mi s-ar pare romantic. Foarte romantic.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Delta Dunarii impreuna cu familia mea.

| Hmmmm a răspuns:

Sincer. daca asi putea asi merge in paris cu tinelaughing))
ce zici?smug
laughing)

| Pho3nix a răspuns:

America, Canada, Egipt.
Cu prietenii.

| Bishop explică:

@izabella03 mergem!

| Alisa a răspuns:

As vrea sa fac ocolul lumii smug cu prietenii si iubitul. love struck

| Frogie a răspuns:

Franta ( Paris), Grecia, Egipt, China! love struck

Si Las Vegas cand voi avea bani de aruncat, adica niciodata! laughing

| Frogie a răspuns:

Am uitat sa specific si cu cine, scuze! Cu iubitul meu! happy

| simona_6231 a răspuns:

Mexic, america, australiabig grin...vad ca cateva persoane zic paris mie mi sa loat de elstraight facelaughing

| Ionutzsa a răspuns:

Deci, sa incepem :
- > S. U. A [ New York, Los Angeles, LAs Vegas, Marele Canion, etc]
-> Franta [ Paris - Catacombe:X, Eiffel, Luvru, Disneyland :X]
-> Anglia [ Londra - Buckingham Palace, Madame Toussaud, Westminster Abbey, Stadionul lui Arsenal, Chelsea, Downing Street, Turnul Londrei, etc]
-> Ucraina [ Prypiat - Cernobal, vreau sa vad cum arata locurile alea dupa explozia centraleihee hee]
-> China [ Beijing - Marele zid chinezesc, Xian - Soldatii de lut]
-> Egipt [ Cairo - piramide, sfinx, Luxor - Valea regilor]
-> Chile [Insula Pastelui]
-> Peru [Machu Pichu]
-> Mexic [ orasele mayase :Teotihuacan, Chichen Itza ]
-> Spania [ Madrid, Barcelona, etc]
si muuuulte altele laughing

de mica am visat sa ma fac "turist" laughing, acu` urmeaza sa fac rost si de banibatting eyelashes

si cu cine as merge? cu prietenii, neamurile, singura, cu el, nu conteaza, important e sa vad locurile asteahappy

| Dan_Tm a răspuns:

Un amic al meu a fost in Brazilia in vacanta si s-a intors de acolo un vierme de 1cm jumate sub pielea din ceafa asa ca nu, merci.
Prefer sa fiu piscat de ganganiile noastre astea mici si dragalase decat de cine stie lighioane de pe nu stiu unde. Oricum, drum bun cui vrea sa se duca si daca are ghinion, nastere usoara happylol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vara aceasta voi vizita Italia, dar cu tatal meu(sa-mi fie de bine ca e mama ocupata ). Mi-ar place sa vina si sorumea, ca sa am cu cine sa ma cert big grin.
Totusi, eu as vrea sa merg in Germania, la matusa mea. Dar anul` asta nu se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

April, se poate rezolva astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Egiptul este de neuitat.

| SexyChick a răspuns:

Paris :X cu gasca smug