| anonim_4396 a întrebat:

Ce parare aveti despre scoala? scuze pentru categorie

Răspuns Câştigător
| Blackwoman27 a răspuns:

Buna...`
Pai scaoala pentru inseamna un loc nu prea placut, ma plictisesc toata ziua, anul trecut uram scoala mai mult ca orce.Insa,acum am inteles ca chiar daca nu imi place la scoala tot ma voi duce, pentru ca sunt obligata de stat.Sincera sa fiu programul ewste foarte lung si foarte obositor,cand ajung acasa nu vreau de cat sa ma relaxez,dar ghici:Am timp? NU! pentru ca trebuie sa ma culc devreme, sa imi scriu, sa imi invatat cat de cat ca sa nu vina parintii la scoala si sa o patesc mai rau.Asa ca prefer.sa invat cat de cat de un 7-8 si o sa primesc si rasplata(ce haine vreau,cam tot ce imi doresc)asa ca scoala intr'un fel ma si ajuta si ma si multumeste.
Daca am putea sa nu mergem la scoala cred ca multi am renunta,insa,cand o sa fim mari ce o sa facem fara macar sa avem un liceu? cu ce ne hranim copii,cu ce ne intretinem familia?
Ministrul nu e in toate toanele,dupa parerea mea, pe noi ne pune sa invatam atatea ore pe zi si materii foarte, foarte grele si el isi trimite fata de 7 ani sa invete in strainatate.

4 răspunsuri:
| Bianca3108 a răspuns:

Una buna happy. Imi place sa merg la scoala big grin. Mereu invat lucruri noiwinking, ma distrez cu colegii day dreaming etc... + ca ajuta mult in viata, e bine sa stii cate ceva idea. Iti poti forma o cariera dupa eahee hee.

| Queensway a răspuns:

O detest! O urasc! Bleahh :-& E cel mai oribil lucru posibil!

| Mysteriouss a răspuns:

O urasc! chiar daca este bine sa ai scoala dar o urasc pentru ca ma stresez mult la scoala si ma enerveaza profesori astea prostii!

| alexovidiu53 a răspuns:

Chiar nu-i pe placul meu nu imi place deloc scoala