| CeInteleptul a întrebat:

Nu este buna categoria asa ca scuze

CE parare aveti de TPU?

23 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Mai nou, au băgat zeci de reclame, chiar și cu AdBlock tot apar niște ferestre aiurea, chiar dacă reclama propriu-zisă nu apare.
Odată cu tricoul ăla, au apărut din ce în ce mai mulți kinderi ce umplu site-ul de răspunsuri inutile sau agramate. Scopul e traficul mare, nu mai contează calitatea.
Hm, avantajul pe care îl văd eu e că poți să cunoști atâtea tipologii de oameni, caractere și idei total diferite, oameni inteligenți, care da - nu sunt mulți - cu care nu aveai cum să discuți ori să-i întâlnești în alte circumstanțe.

| Analytical a răspuns (pentru aliceinchains):

Oameni inteligenti, care nu vor ajunge intelepti. Cu cate persoane am avut onoarea de a schimba niste ganduri/idei putini sunt cei care mi-au demonstrat ca intr-adevar merita acele "premii: Expert, User-ul anului si mai pot continua..." Restul, cum ziceai si tu: trafic mare pentru o bucata de carne vie. Mustrare, intelepciune, spiritualitate astea cam stau departe de multi dintre utilizatori. TPU si-a cam facut treaba in general, micile detalii pe ei nu-i intereseaza. Sa traiasca TPU, fara el, nu am cunoaste oameni. Minti sclipitoare, idei briliante, astea le gasesc in carti si in filosofii, degeaba caut pe un site ceva aparte. Sa ma delectez din cotidian si sa intru in epoca, este? Ca doar e voluntariat, nu te baga nimeni in seama daca nu-l bagi. Cine e frustrat sa stea doar pe face-n-buc.

| aliceinchains a răspuns (pentru Analytical):

Când spuneam oameni inteligenți nu mă refeream la experți, nu generalizez, pentru că sunt câțiva oameni interesanți și printre ei. De User-ul Anului nici nu mai zic, Brigaela e singura excepție, de restul nu mai comentez...
Mă refeream la persoane care nu au și nici nu vor avea titluri virtuale, care spun ce gândesc, chiar dacă asta îi deranjează ori jignește pe unii, sunt sinceri și deschiși. Și prin alt mijloc nu aș fi avut vreodată cum să-i cunosc.
Pe facebook e altceva, aici spui lucruri despre tine, păreri ori chestii de genul foarte mult, fără să realizezi... și-s alți oameni. TPU mereu o să aibă farmec măcar prin prisma chestiei ăsteia, chiar dacă restul, se duce, ușor și sigur, de râpă.

| Analytical a răspuns (pentru aliceinchains):

Ai luat cuvintele prea personal D-le User. Greseala mea, ti le-am scris tie, dar nu dedicat. Vorbeam in mare parte de aceasta organizatie formata din noi, utilizatorii, care dau tarcoale tot in jurul cozii, dar nu in jurul valorii. Sa fim cat se poate de seriosi, cine pe cine ajuta? Cand vezi de ce intrebari si raspunsuri sunt unii capabili, te tampesti. Tu stai linistit, cu tine nu am nimic, esti inofensiv. De fapt n-am nimic cu nimeni de aici, doar asta imi spuneam si imi suna: "Cine e frustrat sa stea doar pe face-n-buc." Asta in cazul in care ma incadram. Ai prins tu inteligenta? Mai ca da. happy

| aliceinchains a răspuns (pentru Analytical):

First, sunt fată.
Apoi, aici, da, nu prea contează calitatea, nu ăsta-i scopul. Însă, sunt foarte foarte puțini cei care chiar ajută, să-l ajute pe respectivul, dar și să nu răspundă pentru mai multe puncte, pentru a urca în clasament, pentru a câștiga tricoul ăla hidos - cea mai proastă idee a TPU-ului a fost - sunt puțini. Apoi mai sunt cei cu adevărat idioți, aici sunt mulți, care așa cum spuneai, când vezi ce întrebări și răspunsuri dau... rămâi trăznit. Mhm, nu știu, eu vorbeam din perspectiva mea, ce văd eu un adevărat plus, persoanele într-adevăr inteligente. Restul... chiar nu mă interesează. Oricum nu e un site pe care să-ți rezolvi problemele, unii răspund din auzite, îi de socializare, așa cum se și auto-numește de ceva timp.
Și, cine e aici pe site să stea să ajute așa, benevol? Nu știu. Cel puțin eu nu sunt aici pentru asta.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
am o parere buna si nu regret ca am facut cont, in momentele de singuratate, de durere, intru pe site si raspund intrabarilor, asa mai uit de tot si de toate, raspund acolo unde cred ca ma pricep si pot da un sfat bun, si de ce sa nu recunosc ca uneori chiar mai invat cate ceva de aici.
O zi buna si frumoasa sa ai si un
La multi ani pentru anul ce vinehappy

| onasis1961 a răspuns:

Foarte rar proastă, de obicei extrem de bună! La mulţi ani!

| ERIS a răspuns:

O parere foarte buna!

| TestPetrut a răspuns:

Este un site foare folositor si frumos, mai face si concursuri ca asta cu tricoulwinking

| Azµre a răspuns:

Pe zi ce trece se duce de râpă...
Prima dată cu utilizatorul lunii, apoi cu utilizatorul zilei care primește tricou, s-a încărcat site-ul de reclame stupide și cam atât. Să nu vorbim de userii care au 12-13-14 ani care ar trebui să aibă ban pe secțiunea dragoste și sex

| Dariusuu a răspuns:

E foarte ok.

Un site bine pus la punct.

Tot respectul.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Site-ul e foarte ok, mai sunt si utilizatori care nu prea au cei 7 ani de acasa dar sa trecem peste. Per total este un site pe care mie imi place sa stau asa ca am o parere buna despre el.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, o părere extraordinară printre cele mai bune site-uri, iubesc comunitatea şi stilul fiecărui utilizator, în general ce-i cu simţul umorului, respect toturor şi mulţumim pentru efortul depus de a ajuta comunitatea.
Mă înclin, voie bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere destul de buna. Ignorand categoria ''Dragoste si Sex'', categoria ''problemelor'' majore, mi se pare ok, site-ul. Am posibilitatea sa cunosc tot felul de oameni, tot felul de idei. Mai glumesc, mai ajut, mai sunt ajutat. Imi ocupa timpul, insa, nu regret.

Răspuns utilizator avertizat
| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Destul de bună.

| DedeeAndreea a răspuns:

TPU=Cel mai tare SITE.Este NUMBER ONE pentru mine.

| TheSmith a răspuns:

Un site complet!

| para001 a răspuns:

O parere buna printre cele mai bune site-uri

| Userses a răspuns:

Devine tot mai plictisitor, monoton, mediocru. Se duce la vale. Nu o sa mai cunoasca farmecul de prin 2009, hai si putin din 2010.
Totusi, in ceea ce priveste traficul, popularitatea, inca se tine bine. Cantitatea il salveaza. Calitatea l-a cam parasit de ceva timp!

| TuRneR01 a răspuns:

Salut... este un site foarte interesant in care poti cere ajutor. Sunt multe persoane dispuse sa-ti asculte probleme si sa te sfatuiasca cu ceva.

Iata un sfat : data viitoare posteaza intrebarea la categoria corecte : Totul despre TPU... BYe. funditA?

| DeyutzaDeea a răspuns:

E un site destul de tare, cu toate felurile de intrebari.