| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți când lumea se plânge vouă? Voi vă plângeți în fața oamenilor? Cum faceți diferența dintre a te plânge sau a îți expune pur și simplu problemele, este pentru voi o diferența între cele două? Este ok mereu, uneori sau niciodată?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Niciodata.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cum și din ce motiv se plânge, nu, asta ne face vulnerabili și cu asta devenim oameni și ne formăm relații. Tu ai o problema, poate eu te susțin, îți dau un sfat sau altceva.
Problema e când, alții se plâng că problemele lor sunt mai importante iar a altora sunt nesimnificative, minimizează greutățile altora numai sa para că ei o duc greu, sau se plâng din cauza altora au ei probleme niciodată nu pun responsabilitatea pe umerii lor. Pe oamenii aia nu ii suport și mă cam sâcâie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A-ți spune cuiva problema/problemele este echivalent cu, a te sinucide '. De aceea trebuie sa fi foarte atent ce și cui ii spui problemele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca, asa cum ai zis si tu, "asta ne face vulnerabili".

| Anuket a răspuns:

Ascult, dar mi se acrește la un moment dat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vulnerabilitate = curaj, încredere în sine.
Nu suntem vulnerabili = neîncredere în sine, teama, slăbiciune.

Noi suntem indestructibili nu vulnerabili. Depinde ce înțeles ii dai cuvântului.

| CostinAlamariu a răspuns:

Ideal ar fi sa nu te plangi niciodata. Mai ales daca esti barbat.
Nu se intampla nimic bun daca te plangi. Nu faci decat sa arati lumii ca esti slab si poate îi si enervezi.
Nu doar tu ai probleme, si altii au probleme si probabil le faci mai grave daca vii si tu si te plangi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ii ascult. Nu ma prea plang, doar la vreo 2-3 persoane, maxim. Dar si cand ma plang... oho.

Nu este o diferenta.

| RAY a răspuns:

Mai bine în fata unei pisici, oameni sunt iadul pentru tine.