| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de aceasta persoana?
Prietenul ei m-a cautat pe un site si mi-a scris.Eu nu am stiut ca ei sunt prieteni.Am schimbat cateva mesaje in care imi scria foarte frumos.La un moment dat, l-am sters din lista fiindca nu imi mai raspundea la mesaje.Mi-a scris inapoi si mi-a zis ca sunt nepoliticoasa sa il sterg asa brusc.Intre timp,de ziua lui,vad pe contul lui de pe facebook ca o tipa foarte draguta ii spune "La multi ani, dragul meu!".
L-am scos din nou din lista si l-am si blocat ca sa nu imi poata scrie.Imediat seara, a vazut ca nu mai sunt in lista si m-a cautat folosind un alt profil.Ne-am certat, i-am spus ca eu nu vorbesc cu tipi care au prietene iar el mi-a zis ca prietena lui m-a vizitat fiindca era curioasa si ca nu avea nimic impotriva mea.Insa,intr-o zi, mi-a trimis un amic de-al ei(altul decat prietenul cu care vorbisem) o cerere de prietenie.L-am regasit in lista ei.La profilul lui, cei doi au inceput sa faca misto de mine.Imi vorbeau urat.Imi spuneau "vaca proasta",ca prietenul ei nu a vrut nimic de la mine si ca mi-am facut iluzii,etc. Apoi, individa a inceput sa ma caute pe orice site si sa comenteze urat sub pozele mele.I-am scris lui si i-am zis sa termine cu spionatul activitatii mele pe internet iar el mi-a zis ca jura ca nu mi-a trimis niciodata malware.Si totusi,in comentariile acelea rautacioase,era cu siguranta unul dintre ei, as zice ca ea avand in vedere felul in care m-a jignit.Am aflat ca e si manechin la o firma de lenjerie. oricum,e mai frumoasa decat mine, deci nu cred ca are de ce sa se teama de mine.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| DaRaspund a răspuns:

Daca e manechin nu inseamna neaparat ca el trebuie sa o placa mai mult sau ca este mai frumoasa ca tine. Poate el apreciaza altceva la o fata. Blocheaza-i accesul la profilul tau si nu mai da accept daca nu cunosti persoana respectiva si nu o sa te mai poata deranja!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ignora-i,nu le arata ca te afecteaza toate astea, faptul ca e manechin, nu inseamna ca e mai frumoasa sau ca are mai mult succes ca tine

| Dariusuu a răspuns:

Nu-i mai dai importanță că nu merită, dă-i un block pe facebook și ai terminat.

O zi frumoasă îți doresc.