| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de afirmatia:

-"Omul e OK cu tine atat timp cat ii spui exact ce vrea sa auda."

Era dintr-un vers RAP cred, nu mai stiu artistul.

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Omul" nostru cred ca era un peste sau alta mafiotenie, care cere taxa de protectie. Iar "ce vrea sa auda", este ca ii dai bani.
Daca nu ii dai, nu mai e ok cu tine happy
E ceva de genul: daca ii faci pe plac, nu trebuie sa te temi de el.
Daca nu ma insel, e o piesa BUG, deci orice tentativa de a filosofa pe materialul lor, e in zadar laughing

| Nevroza a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cred ca e un vers de la Rappa... clar nu trebuie filozofii rolling on the floor

| siriusblack98 a răspuns:

In umila mea perceptie pare ca duce la cealalta afirmatie total adevarata si anume ''adevarul doare''.De ce crezi tu ca cei care stiu sa minta frumos si sunt ipocriti au succes in viata iar aia sinceri care spun lucrurilor pe nume sunt dati la o parte, catalogati drept hateri si in multe alte feluri?! Pentru ca omul nu suporta nici macar critica constructiva dar mite si altfel de adevaruri ce-l privesc.

| Nevroza a răspuns (pentru siriusblack98):

Critica constructiva e altceva. te ajuta sa evoluezi dar nu sa fi luat la misto

| siriusblack98 a răspuns (pentru Nevroza):

Unde vezi ma omule tu ceva legat de critica constructiva in ce am zis eu?

| Nevroza a răspuns (pentru siriusblack98):

"Pentru ca omul nu suporta nici macar critica constructiva dar mite si altfel de adevaruri ce-l privesc."

| siriusblack98 a răspuns (pentru Nevroza):

Critica in general este o afirmatie mai mult sau mai putin adevarata."omul e ok cu tine atata timp cat ii spui ce vrea sa auda" adica daca îi spui adevarul sau îi faci o critica legata de o actiune ce-i apartine,ti-l prinzi de dusman. Oricarui om de pe planeta asta daca ii faci acum critica constructiva (constructiva din punctul tau de vedere ofc) pe baza a ceva ce face el,cum scrie de exemplu, nu ii va pica bine pentru ca nu este ceva ce isi doreste sa auda."bai, incearca sa nu mai scrii cu k in loc de c pentru ca pari cocalar" intelegi unde bat? Sunt unii care le fac critica constructiva youtuberilor din Romania, iar acestia o iau ca pe o insulta tocmai pentru ca nu li se spune ce vor sa auda, nu sunt pupati undeva.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Cred că se referă la posibilitatea de a manipula oamenii. Adică atât timp cât le transmiți ceea ce vor să audă ( dezvoltare economică, modernizare etc ) ei te vor susține. Cum crezi că a rezistat PSD-ul atât timp?