| FaimosulRazboinic a întrebat:

Ce parere aveti despre afirmatia asta?

''În viață nu tu alegi job-ul, el te alege pe tine''

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Destul de buna

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aiureală.

| Drimmero a răspuns:

Depinde, in viata poti sa alegi si un job care cu care sa nu te identifici, sa fie paralel fata de ceea ce stii sa faci, dar tot in viata te poti lovi de situatia in care efecitv iti gasesti accidental vocatia, adica jobul la care nu te asteptai sa ti se potriveasca manusa si sa fii foarte bun acolo

| OldSoul a răspuns:

Depinde la ce ne referim.

Se poate intrepreta in doua feluri.

1. Ca nu conteaza ce vrei sa faci, conteaza sa faci ceea ce iti place.

2. Ca degeaba faci o anume facultate, daca nu lucrezi in acel domeniu laughing

| Sofer a răspuns:

Jobul tu îl alegi.

| oglindasultanului a răspuns (pentru Sofer):

In viata esti limitat la cum se aduna variantele puse la dispozitia ta.