| Genevaaa a întrebat:

Ce parere aveți de afirmatia,, Persoana care esti acum este persoana cu care te-ai fi simtit cel mai în siguranță in copilarie"?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu?
Daca nici cu tine nu te simti in siguranta cu cine atunci?

| Freya1 a răspuns:

Și da și nu.

Adică eu în momentul de fata îmi fac timp pentru mine și cei apropiat. Ceia ce nu vedeam în copilărie de la membri familiei mele.Asa ca m-as fi simțit în siguranță cu cineva ce își face timp pentru mine mereu, sa stea cu mine, sa ma îngrijească și sa fie acolo sa ma certe sau sprijine.
La fel legat de siguranță. Sunt genul de persoana ce încearcă sa își creeze o siguranță și o stabilitate mie și celui de lângă mine. Daca as avea pe cineva ce sa facă asta normal ca m-as simti în siguranță.
Ca sa nu mai vorbim de casa, gestiune și etc pe care le fac și care îmi provoacă siguranță.

Dar pe de alt aparte sunt anxioasa de fel, lucru ce nu m-ar face sa ma simt neapărat în siguranță dacă as fi lângă cineva la fel ca mine.Am avut și o perioada lunga de timp în care nu am stat bine pe independenta financiara și atunci din nou nu prea m-as simti în siguranță alanga cineva instabil financiar, sau dependent financiar și multe altele.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu stiu daca "cel mai". Nu prea sunt de acord, dar m-as fi simtit destul de in siguranta cu cineva ca mine presupun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, cred că se referă la același eu, dar evoluat, maturizat, care cu mintea de la vârsta adultă și cu experiența acumulată, ar fi știut să-și păzească spatele in copilărie și să evite greșelile tinereții.