| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de fetele care sunt slabe dar totusi se considera grase? Credeti ca e vorba de o problema psihica?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Obsesie compulsiva

| mentholinks a răspuns:

Este o problema medicala. Se numeste anorexie.

| Nemessys a răspuns:

Nu e vorba de problema psihica.
Nu stiu exact cum sa explic, doar ca... sa zicem ca eu m-as considera urat, dar altii din jurul meu imi spun ca sunt frumos. Asa si ele, posibil sa se vada grase, cand de fapt sunt slabe. Mai tine putin si de fite. Poate vor sa aiba un corp de ala bine lucrat, mai stii? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este deoarece nu se vãd niciodatã perfecte in oglindã.De aceasta multe recurg pânã la operatii estetice, sau sunt muritoare de foame.

Oricum câteva kilograme in plus nu omoarã pe nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ipocrizie.

| VictorFenrir a răspuns:

Le recomand sunca cu branza si cu ceapa rolling on the floor

| DonGiani a răspuns:

Da

| TheLifeIsGood a răspuns:

Probabil. Nu se considera frumoase, atragatoare sau stau prost cu stima de sine, sau pur si simplu se compara cu alte persoane din anturajul lor, care sunt mai slabe. Sau la fel de posibil e sa nu se considere grase, ci sa-si doreasca doar sa atraga atentia... laughing