| inna a întrebat:

Ce parere aveti de fetele materialiste? In ziua de astazi banii sunt foarte importanti si foarte necesari. dar nu cred ca trebuie sa exageram.

Cand eram mai mica, recunosc ca obsinuiam sa cred ca banii sunt mai importanti ca iubirea... dar acum am realizat ca desi poti avea langa tine un tip cu multi bani si nu-l iubesti degeaba traiesti...

Răspuns Câştigător
| onyka88 a răspuns:

Bine zis.si buna intrebarea.asta asa e.toate fetele se viseaza cu limizine la scara si daca se poate si cu vreun fat frumos in eas... dac nu e prea frumos nu conteaza...bani sa aiba... dar? helllooo? unde sunt sentimentele, unde e dragostea, pasiunea, iubirea...nu e la fel. una e cand iubesti din interes si cu totul altceva cand o faci cu inima si cu sufletul! nu am fost nikiodata materialista.nu am fost nikiodata dupa bani.banii nu pot cumpara totul in lume...stiu ca nici fara bani nu e bine dar decat sa ies la pizza cu un mos sau cu vreun ciudat numai pentru ca are bani.mai bine lasa. mi-o platesc singura.kiss you si felicitari pentru intrebare

9 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Mai sunt cuvinte de spus? Ma doare insa ca banul reuseste in ziua de azi sa invinga dragostea. Totul e frumos pana la money, inclusiv iubire, prietenie si pana si relatiile familiale ( mosteniri ).
Fete? Incep sa cred ca ''fete materialiste'' incepe sa devina un pleonasm deja ( stiu, hai urcati-va pe mine ). Incep sa ma bucur si sa fiu extrem de fericit cand vad ca mai exista cate o fata simpla careia nu-i pasa de bani, de situatie financiara si fite si vede ce e frumosul in viata. Sunt destule, dar sunt rare. Si cred ca baietii au obosit sa le caute. Majoritatea cunosc vorba ''banii nu aduc fericirea, dar o intretin''. Si lupta pentru. intretinere. Pacat.
Am incredere ca mai sunt si femei care lupta pe dragoste si trec peste orice obstacol. Si stiu ca exista. Asta e tot ce conteaza. happy

cami
| cami a răspuns:

Bani... Sa sti ca putem fi fericiti si fara ei. De fapt, rectific : Putem fi nefericiti si cu ei.
Fetele materialiste, sa stea sa caute. Pana la urma ori isi vor gasi prostul ce-l cauta, ori o sa renunte la idee. ( slabuta a doua varianta)
Banii nu sunt mai importanti ca iubirea ( de unde ti-a venit sa spui asta?! ), ce faci cu bani?!? Asta e eetrnaaa mea intrebare, daca nu ai langa tine o persoana placuta, tie, ci faci totul din interes.
Columbeanca crezi ca e mai fericita? Eu zic ca nu. Toate luminile, blanurile, pantofii de lac, toate vor pali in fata sentimentului ca poti sta in tenesi si-ntr-un tricou alb, alaturi de cel pe care-l iubesti.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Afi materialistinseamna dupa mine, inseamna ca efectiv sa nu te intereseze nimic altceva decat banii sau averile celui cu care doresti sa te casatoresti. Trebuie sa recunoastem ca toti intr-o mica masura fara sa vrem suntem materialisti, visam sa avem limuzine, si multi bani pentru a avea o viata lipsita de griji si nevoi. Dar toti dorim sa avem si o iubire romantica si rezultatul acestei iubiri sa te aduca in situatia de a te casatori cu omul drag.

| Pho3nix a răspuns:

In ziua de azi unele fete cauta doar banii. Vor sa traiasca in lux.
Ele nu stiu ca iubirea si fericirea sunt pe primul loc intr-o relatie.
Asta-i viata.oh go on

| adrianhasde a răspuns:

Nu suport fetele materialiste. Cum poate sa fie banul mai presus de dragostea sincera a persoanei cu care traiesti? Banii sunt necesari dar nu trebuie venerati.

| snepy a răspuns:

Buna, din pacate sunt foarte multe fete materialiste, majoritatea sunt pitipoance
De ce sa stea cu unul sarac sau cu trai normal cand poate sa stea cu unul cu multi bani si sa se foloseasca de el si sa nu il iubeasca si sa se culce cu altul
Este urat acest lucru, dar asta e viata, astea sunt fetele, multe o sa realizeze, mai devreme sau mai tarziu tot o sa isi dea seama ca au gresit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de regula banii la bani trag si oricum fetele care se uita dupa baieti cu bani arata bine nu se uita orice urata si are si ea destul bani daca arata bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe materialiste la noi in romania si mai ales studentele pentru ca sau saturat de saracie si de mancat margarina pe paine toata ziua, cand le ofera unu o pizza sunt in stare sa faca orice. in alte tari nu este asa pentru ca femeile au ce manca si cu ce se imbraca. ati inteles acum?