| lifeistough a întrebat:

Ce parere aveti de fetele materialiste?

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu apreciez aceste fete. Consider ca sunt lipsite de moralitate. Frumoasa expresia a spus Lora. Altceva e cand muncesti pentru ceva si consideri banul ca valoare pentru a -ti castiga un trai mai bun insa. Unele fete muncesc din greu si chiar daca banul e cea mai mare valoare nu parvin ca altele.

| fabiola a răspuns:

Au totul si nimic!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Very nasoala! Ca titrate, ca sfertodocte, ca au muncit si au facut "ceva", tot sunt de compatimit, si mai devreme sau mai tarziu, se deconspira, si atunci, ori survine separarea, ori divortul, ori o convietuire de tip "relatie deschisa", daca au o problema cu impartirea sau spatiul locativ, sau cu supravietuirea, si se consuma si imbatranesc prematur, datorita uzurii accentuate si premature!
Dar, unii / unele pot si asa!, doar suntem atat de diferiti in toate cele!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Materialist inseamna dupa mine efectiv sa nu te intereseze nimic altceva intr-o relatie, decat banii sau averile nemasurate. În lumea care ne inconjoara sunt atatea exemple in care femei foarte frumoase aleg oameni cu multi bani, chiar daca alesul poate sa-i fie tata sau bunic. Asa a fost de cand lumea sa ne reamintim, romanul ''Ion '' de Liviu Rebreanu, cred ca cunoasteti tema acestui roman in care pentru a iesi din saracie s-a intamplat atate lucruru ciudate. Întotdeauna cred ca norocul si soarta de a intanli omul drag si prin munca si buna intelegere poti sa te realizezi in viata atat pe plan sentimental cat si material.

| Razvan a răspuns:

Nu am nicio parere dar nici nu le inteleg.De ce au nevoie de banii "bitului" cand pot pune osul la munca ca sa aiba proprii bani sa nu mai ceara la altul?raised eyebrows

| Anca a răspuns:

@alecs laughing) ce tare laughing)

N-am nici o parere laughing Tuturor ne vine randul laughing))

| LuS[z] a răspuns:

Stiu ce vor e simplu

| liliana83 a răspuns:

A avea un serviciu in ziua de azi stiu ca e cam greu de gasit. dar daca pe ele atata le duce capu... oricum departe nu ajung materialistele. nu sunt de acord cu treaba asta. e mai bine sa iubesti decat sa fii materialista. banii vin muncind.

| HBK a răspuns:

Pacat ca nu sunt pe cale de disparitie.Se inmultesc pe zi ce trece.No ofense

| Dmonik a răspuns:

Dar de persoanele materialiste, fie ele femei sau barbati?
Fiecare are propriul scop in viata, daca il are! Daca nu, traieste de azi pe maine!

| tim a răspuns:

Vai de capu tau daca ai vreuna.

| alecs871 a răspuns:

Mda, puteai sa spui :Ce parere aveti despre fete in general.

| User a răspuns:

Pai. foarte buna, atata timp cat nu stau cu un barbat doar pentru bani. Pe mine unu' ma enerveaza fetele pe care daca le pui sa aleaga intre bani si dragoste, aleg dragoste. niste prefacuteoh go on. si mult mai materialiste decat cele care recunosc...

| ionutarges a răspuns:

E normal sa fie asa, e ceva pur biologic, instinctual.Trebuie sa aiba resurse cu care sa-si intretina viitorii sau actualii copii.

| gingasull a răspuns:

O parere foarte buna, sunt genu de fete care stiu ceea ce vor de la viata, stiu cum sa isi atinga telul in viata, stiu cum si cat de usor din ( fete sarace ce pot fi unele) pot ajunge fete instarite pe urma prietenilor / sotilor lor happy. Fiecare femeie are dreptu sa-si aleaga scopul in viata pentr ce anume isi cauta jumatatea : dragoste / bani.

| TutiQ a răspuns:

Cred ca se inmultesc pe zi ce trece. Fetele astea ar trebui trezite la realitate. Banii nu-s pentru totdeauna, ii poti pierde oricand. Sunt lucruri mai importante in viata decat banii, dar... fiecare cu ce-l doare.

| cypy a răspuns:

Grav sad e trist. ocazii? sarbatori = cadouri happy. din orice kestie marunta apar apoi neajunsuri si certuri pentru ca na. ea e materialista si daca nu`i cumperi ceva la o ocazie... pac! se duce tot de rapa. dar na, sunt unele care zic ca nu`s materialiste, dar daca vorbeste mereu de cariera si de bani, e clar.si eu am o postura cam asa.si e super naspasad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urla foamea-n ele.Cu prietenul lor se dau mari gagici, si cand sunt singure nu au bani de un bilet de tramvai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adicatelea Monikk Columbeanu?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa spun; as fi cenzurata!

| Agapimu a răspuns:

Sunt niste MARI pitipoance!