| raMLesS a întrebat:

Ce parere aveti de ideea de casnicie traditionala adaptata la secolul 21?
Eu am o parere extrem de buna, avand in vedere ca acum exista egalitate intre sexe, ca barbat n-as avea nimic impotriva sa-mi trimit femeia la munca iar eu sa stau acasa si sa fiu intretinut de ea.
Femeile au facut asta mult timp si inca o fac, de ce sa nu inversam rolurile si sa fac si eu la fel? Nu ma deranjeaza sa stau ca potaia acasa, pardon ca un gospodar si sa am grija de apartamentul in care stau, mai exact sa tin arcada usii sa nu cada blocul laughing rolling on the floor
Vreau sa fiu si eu un șulfar, nu doar ele laughing

37 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Nu știu dacă ți-ar place să schimbi rolurile.
Să iasă nevastă-ta la bere cu prietenele și când se întoarce mangă acasă, să vrea să-ți dea... pardon de expresie.
laughing

| raMLesS explică (pentru Hammurabi):

Am zis casnicie traditionala adaptata la secolul 21, deci ea doar munceste si cand vine acasa tot eu sunt ala care iese cu prietenii la bere laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru raMLesS):

Dream on, man, dream on... laughing

| gemeni6226 a răspuns:

Daca gasesti femeia respectiva nu ai decat.

| mi25 a răspuns:

Cred ca ti-ar placea si sa nasti, nu?

| Vântulalb a răspuns:

Iar cand vine nevasta, sa te bata ca nu-i buna mancarea. Cum au facut barbatii mult timp si inca o fac. Sa-i "puta" ca nu e cald in casa, ca nu are rochia calcata, ca nu ai facut temele cu copilul, etc. Si iar sa-ti dea bataie de sa nu vezi pe unde calci.
Apoi sa iasa seara "cu fetele" si tu sa stai sa speli rufe, sa gatesti, etc. Ca sulfarul!
șulfár, șulfári, s.m. (reg.) nume depreciativ dat de țărani persoanelor care se îmbracă în haine țărănești.

| raMLesS explică (pentru Vântulalb):

Șulfa din cate stiu eu e o cu*va de om rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce hate ai să primești de la postarea asta laughing deși ai și tu partea ta!

| raMLesS explică (pentru anonim_4396):

Nu vezi ce răspunsuri primesc de la idiotu ala? Prost de da in gropi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Nici nu mai citesc eu laughing am avut și eu întrebări de genul și am primit doar ura. Mi s-a zis că mă dau gay pentru că nu am avut succes la femei și de asta scriu aici. Așa că le am dat dreptate și mi am văzut de treabă laughing

| LostForForever a răspuns:

Un bărbat adevărat nu-și trimite femeia la muncă Un bărbat adevărat muncește și aduce bani in casă nu-și trimite femeia la muncă.

Ăla care îsi trimite femei la munca ăla nu-i bărbat adevărat ăla care își trimite femei la munca nu o iubește cu adevărat.

| raMLesS explică (pentru LostForForever):

Un barbat adevarat isi alege femeia si nu trebuie sa o trimita la munca pentru ca se duce de buna voie, nu tine langa el toate rebuturile.
Ala care munceste ca sa-si intretinta femeia care sta acasa e prost, nu barbat adevarat.
O relatie e 50/50, trebuie sa traga amandoi.

| FreddieM a răspuns (pentru LostForForever):

Un exemplu real. Cuplu de soți cu o viata fericita. Cumpărat casa noua, plătesc regular ratele, ea vrea canapea de piele rabatabila la butoane (și o are), vrea masina ei personala, minim o vacanta, dacă nu doua pe an, de tipul Mallorca sau Tenerife. Vrea cizme de guma Tommy Hilfiger, (le-a avut), ii e frig iarna la picioare, vrea Ugg, (i-a avut) vrea dineuri cu amicele si merge. El nu e director, e un simplu angajat la o companie cu un salariu normal. Părerea ta, ea lucrează, sau pur și simplu soțul o,, iubeste''?
Cheers

| LostForForever a răspuns (pentru raMLesS):

Nu este prost o iubește cu adevărat și nu ar vrea S-o vadă cum muncește cum se ofilește din greu pentru ceva ce el ar putea săi ofere muncind cinstit și sal dea ei numai S-o vadă fericiată cu adevărat

| raMLesS explică (pentru LostForForever):

Eu nu pot sa percep ideea asta.
Sa iubesc cu adevărat ce? Personalitatea ei? Toata lumea are o personalitate, nu o face cu nimic mai buna decat restul.
Si din nou, ce sa iubesc la ea? Ca e o putoare si nu face nimic? Nu e cu nimic mai speciala decat nimeni, iubirea din nimic nu vine, asta e iubire prosteasca.
Daca faci asta inseamna ca nu te gandesti la tine si ca esti un mare prost, te foloseşte si pe tine nu te intereseaza, iti rupi spatele pentru o... Iubire pe burta goala nu exista.
Esti dus.

| raMLesS explică (pentru FreddieM):

Nu-ţi bate capul, nu vezi ce răspunsuri da?
Cica nu o trimit la munca ca se ofileste si o iubesc cu adevaratlaughing)
Pai atunci te ofilesti tu pentru o zdreanta laughing tu o iubesti da ea nu, ea de ce te lasa sa muncesti daca te iubeşte? laughing
N-ai ce sa-i explici, e un simp, i-as extermina de pe fata planetei pe pampalaii astia.
Cand il aud ca zice "O iubesc si de'aia nu o las sa munceasca" inseamna ca n-are standarde si si-a ales ultima tuta care nu e buna de nimic, alta mai buna care e in stare de ceva nu se uita la el.
Face orice pentru puţină afecţiune, dandu-i banii ăleia e singura soluţie prin care o poate tine aproape si e trist.
Imi vine sa dau un cap de perete cand vad ca exista astfel de "bărbaţi" blegi.

| LostForForever a răspuns (pentru raMLesS):

De ce S-o trimit la munca S-o văd obosita stresată necăjită sa văd cu se ofilește pentru niște bani să-mi bag p**la in ei de bani mai bine munesc eu toată viața decât S-o văd o zi din viața ei ca muncește dacă iubești cu adevărat dai totul fără condiție fără sate intrebi de ce i-am dat de ce am făcut asta însemnâ sa iubești cu adevărat nu sati trimiți nevasta la muncă cât eu pot munci toată viața fără nicio probelma de ce so văd cu ași rupe spatele pentru bani să-mi bag eu p**la ei de bani mai bine munesc eu toată viața decât S-o văd stresată decajita cum muncește atâtea ore cad eu pot munci fără nicio problemă fără sa obosesc toată viața asta inseamna sa iubești cu adevărat sa oferi fără sa Primești fără sate gândești de ce am data de ce am făcut nu coditioenz nu vreau sa primesc absolut nimic înapoi ofer pentru ca așa simt cu adevărat așa vreau eu cu adevărat pentru ca o iubesc din toată inima mea și tot sufletul cu adevărat pentru tot deuana un bărbat care nu-și trimite femeia la munca nu este prost si nici altflel Și dacă îi explix tot nu vei înțelege tu nu sti ce inseamna sa iubești cu adevărat

| FreddieM a răspuns (pentru raMLesS):

,, Simp'' se cheama tipul asta de,, bărbat' '. Vine din engleza, e,, urban dictionary' '.
Cheers

| LostForForever a răspuns (pentru raMLesS):

Zdreanță ești tu rasa mati vorbește frumos nu te lega de ia morți mati nu te lega de ia cu mine vorbești de mine te ei dacă ești bărbat adevărat las-o pace morți tai

Munceșc ca așa vreau eu asta sunt eu cu adevărat nu S-o trimit la muncă când eu pot munci toată viața mea fără sa obosească nu te mai legea de ia cu mine ai ce ai cu mine vorbești zdreanțo nu stau eu S-o văd cum își rupe ia oasele pentru biet bani îmi p**la in ei de bani eu fac bani din muncă cinstită

| raMLesS explică (pentru LostForForever):

La momentul actual esti cel mai prost user de pe TPU pampalaule.

| raMLesS explică (pentru FreddieM):

Stiu, stiu.
Oricum omul e prea prost, n-ai ce sa-i ceri.

| relian a răspuns (pentru LostForForever):

Tataie si daca nevastata ar munci ar faceo necinstit? Vad spui ca las muncesti tu,faci tu bani din munca cinstita.
Dupa tine femeile care muncesc fac munca bani necinstiti sau ce?
Daca tu tii femeia acasa,te duci la munca si din urma ea si-o trage cu vecinutau,ce parere ai? Pai tu sa muncesti asa intruna ca sclavu,nu mai ai timp si de femei,vii acasa mort de beat sau obosit laughing atunci femeia se apuca si ea de treaba laughing
Adevarul este ca toti trebuie sa munceasca,inclusiv femeile.
Unde ai vazut tu si la animale ca lucra doara barbatu? Ba daca stai si observi o sa vezi ca in lumea animala mai mult lucra femeia laughing aia sta mai mult cu puii,mai se duce si dupa haleala,mai sta si pe oua la pasari,tot femela sta mai mult.
Deci are dreptate cineva pe aici cand zice ca aia ce isi tin femeile acasa is pampalaii laughing sau atat pot,atat gandesc, adica is slabi si cu idei luate de mai stiu eu de unde.
Leul, sta si freaca bastonu toata ziua la umbra laughing femelele is alea care vaneaza si ii aduce si lui de mancare si la pui, ce parere ai? Zi tu un animal sau pasare la care femela freaca pana si face tot barbatu, stii, hai sa auzim.

| LostForForever a răspuns (pentru relian):

Prefer sa muncesc toată viața mea decata S-o văd o zi din viața ei cu muncește prefer sa muncesc toată viața mea decât S-o văd o zi din viața ei cum sta atâtea orel la muncă și muncește pentru niște bani pe care eu pot să-i fac din muncă cinstita toată viața mea fără sa obosesc un gram mai bine sa stea acasă decăt sa muncească mai bine sa astea acasă decata S-o văd cum muncește pentru niște bani pe care eu pot să-i fac toată viața mea mai bine sa stea acasă sa se plimbe unde vrea inima ei sa mănânce ce vrea inima ei sa facă ce vrea inima ei și sufletul ei decata S-o văd ca muneste cum se ofilește cum se stresează cum sta atâtea ore in picioare nu-mi pasa un sigur grama dacă asta in seama sa fi prost sau sa fi fraier atâta timp cât eu pot munci toată viața mea fără sa obosesc un singur gram ia nu va munci toată viața ei niciodată

| LostForForever a răspuns (pentru raMLesS):

Sunt mândru dacă asta înseamnă sa fi prost și pampalau nu-mi pasa un singur gram ia nu va munci toată viața ei își va trai viața va sta și va trăit bine toată viața ei.

| relian a răspuns (pentru LostForForever):

Omule de unde esti? Intreb ca vad repeti de cate 2-3 ori aceiasi fraza.E ok nu a zis nimeni sa nu iti tii nevasta acasa,este fix treaba ta.Dar sunt femei balamuc care muncesc,multe din ele ca asa vor ele,deci ele vor,se plictisesc sa stea acasa/.
Nu stiu ce femeie ai tu,dar o femeie asa mai dezghetata vrea sa aiba si ea banii ei,si alea care is mamritate cu milionari si alea muncesc,asa simt ele,au asa un sentiment ca uite a castigat si ea ceva si cumpara ceva din munca ei.
Ce faci tu scuze ca zic poti sa te superi,dar din cate am observat tu dictezi acolo la tine in familie,femaia aia ce tu spui ca o iubesti pana la luna si inapoi nu are nic de zis.
Esti un fel de dictator,iti place sa controlezi tu tot,pe pariu ca iti suni femeia de nu stiu cate ori pe zi,ce face, daca a fost la baie si alte rahaturi de genu astalaughing
Stiu destui barbati genul asta.
Afla ca femeia ta, ce spui ca o iubesti nu e atat de fericita, asa cum crezi tu ca ar fi.
Nu obosesti nici un gram, adica? Pai oboseala se masoara cu gramu sau ce vrei sa zici?

Ok daca aveti copii, stiu si eu 2-3 copii si is mici,atunci da,merita sa stea acasa,are grija de copii,dar daca sunteti numa voi doi,pfff femaia aia sufera,asculta ce zic,dar nu are curaj sa iti zica, tu o terorizezi laughing o verifici la fiecare pas, no sa reziste asa toata viata.

Dar cum zic este treaba ta, faci cum stii, cum esti invatat, iar ea daca e aascultatoare sa rabde atunci pe unu ca tine.

| LostForForever a răspuns (pentru relian):

Nu sunt însurat nici gagica nu vreau nici iubită nu vreau nu suport aventurile nici cu*var nu sunt.

Forever Shaorma cu usturoi -_-
Dacă ia vrea sa muncească este liberă sa facă ce vrea inima ei dacă asta o face fericită cu adevărat

| raMLesS explică (pentru relian):

Decat s-o las sa munceasca mai bine sta acasa, decat sa o las pe ea sa munceasca mai bine sa stea, decat sa o las sa munceasca mai bine sa stea muncesc eu toata viata mea decat sa o vad pe ea ca munceste eu muncesc toata viata mea nu trebuie sa munceasca ca muncesc eu toata viata mea pentru ea muncesc eu toata viata mea laughing rolling on the floor rolling on the floor
Omu e dus.

| raMLesS explică (pentru LostForForever):

Daca ia vrea sa munceasca o las pe ea sa munceasca daca ea vrea asta sa munceasca o las sa munceasca daca asta o face pe ia fericita sa munceasca eu o las sa munceasca si daca vrea sa stea acasa toata viata muncesc eu toata viata daca ea vrea sa stea acasa eu muncesc toata viata fara sa obosesc un gram daca muncesc ca eu pot sa muncesc fara sa obosesc un gram ca sa stea ea acasa toata viata mea muncesc fara sa obosesc un gram eu o las acasa daca ea asta vrea sa stea acasa ca eu pot sa muncesc toata viata mea si ea sa stea acasa muncesc eu pentru ia ca o iubesc cu adevarat daca ea asta vrea!

| raMLesS explică (pentru relian):

Nu inteleg cum pot astia ca barbati sa tina niste legume langa ei... Pe bune omule, esti barbat, n-ai si tu aspiratii mai mari, n-ai si tu standarde? In loc sa bage banii intr-una care doar sta acasa ca o planta, mai bine baga banii aia in prostituate ca ies mai castigati laughing
Lasand gluma la o parte, o femeie de genul chiar nu merita atentia, daca tot ii place sa cheltuie banii, mai bine se apuca de sala si ii investeste propria persoana, macar asa isi depaseste conditia si nu mai ramane la acelasi nivel.
Nu inteleg persoanele care se limiteaza in halul asta, ai atatea decizii la indemanda si tu o faci fix pe cea mai proasta si asta pentru putina afectiune de la un nimeni, ramanand la fel.
"Evoluez constant ca jegu in dero cand ajung la 1 ma reintorc la 0".

| Freya1 a răspuns (pentru raMLesS):

Nu crezi ca fiecare ar trebui să își facă relația asa cum o vrea?
Nu sunt de acord ca bărbatul să nu muncească, dar si balivernele pe care le spui tu sunt exagerate.
Femeia poate sa stea acasa din N motive.Mai sunt bărbații ce castiga suficient si nu vor sa isi trimita partenenta la munca,mai sunt femei ce au probleme de sanatate si obtin greu un loc de munca,mai sunt femei ce au nascut sau au mai mulți copii de care sa aiba grija,mai sunt femei ce locuiesc la tara si treburile gospodăriei nu ii permit sa se împart in zece locuri.

Tu cel mai probabil te lauzi ca muncești si aduci bani in casa.Dar femeia aia merge sa faca cumpărături si mâncare ca sa aveti ce baga la mat,ea curata înainte si dupa prin casa, ea spala, ea calca, ea sta cu copii si o ia iar de la capăt (daca mai sta si la tara sau curte isi blesteama zilele) d e luni până duminică fara zi liberă în timp ce tu, mergi 8 ore la munca unde uneori iti e mai greu, alte ori freci menta si dupa te odihnești.Ca sa nu mai spunem de weekend liber, concedii pe care ea nu le are.Pentru ca o femei cu capul pe umeri, o dată ce e casnică va face toate lucrurile iar din prostie parerea mea ca asa suntem noi uneori, nu il pune pe el sa faca nimic ca vezi doamne el munceste.

| raMLesS explică (pentru Freya1):

Eu nu vorbesc de femei care au nascut, care au probleme, care locuiesc la tara sau care au copii mici, aici deja delirezi, vorbesc strict de mimozele puturoase care stau toata ziua acasa pe Facebook si nu fac nimic.
Eu castig intr-o luna cat ar putea face ea intr-un an si cu toate astea nu vreau sa o tin acasa.
Vreau sa am langa mine o femeie frumoasa, desteapta si muncitoare, nu un bibelou care nu e bun de nimic.
O femeie independenta care munceste din propria initiativa si ii place sa faca ceva cu viata ei, e o femeie cu capul pe umeri de cele mai multe ori si e mereu superioara din toate punctele de vedere uneia care nu face nimic si nu stie sa faca nimic.

| relian a răspuns (pentru raMLesS):

Stii vorba aia, fiecare cat poate duce, asta e lumea, care vor sa asculte bine, care nu ramana cu ideile lor.

| relian a răspuns (pentru LostForForever):

Ok vezi asa mai vii de acasa. Daca femeia vrea sa stea acasa,iar tu esti de acord sa o tii,atunci totu este ok,este fix treaba ta ce faci tu cu familia ta.
Asta voiam sa zic,trebuie sa vorbesti cu partenera cei place,cum ii place si etc,doara asa vei stii daca e fericta sau nu.
Sa vii din start sa spui eu nu las femeia nicaeri,aia deja suna a altceva.
Iti zic asta din experienta,am un prieten care asa a facut,nevasta lui s-a dus,a murit,el a ramas singur,acu ii pare rau ca na lasat-o sa mearga sa munceasca,asta pentru ca ea voia,dar el era cum zici si tu nu las eu femeie sa lucre.
Tu esti fericit daca si ea este fericita. Sper ca nu te-ai suprat pe ce am spus in mesajul de dinainte,nu incerc sa supar pe nimeni,spun doara cum vad eu oamenii,cum vad o anume situatie.
E ok daca nu esti aventurier,unia asa sunt, asa simt, alti ca tine, ca mine vor sa simta, vor sa cunoasca, vor ceva stabil etc.Suntem diferiti ca gandire si ca toate, deci trebuie sa acceptam pe toti asa cum sunt ei.

| Freya1 a răspuns (pentru raMLesS):

Fiecare isi alege ce vrea in viata si ce ii convine.
Legat de independență, vezi ca asta nu constă doar în a munci si a-ti plati factura. Daca tu spre exemplu esti chemat la o nuntă la care nu vrei sa mergi, dar te duci ca sa nu se supere x deja nu mai esti independent.Independenta consta si in altceva nu doar in bani.

| LostForForever a răspuns (pentru relian):

Nu am zis ca nu o las nica ier de unde ai venit cu asta? nu este normală Săi interzic eu ce sa facă ia cu viața ei am spus așa ca nu o las sa muncească toată viața ei atâta timp cât eu pot munci toată viața mea fără sa obosesc un gram nu vreau S-o văd cum muncește atâtea ore nu vrea S-o văd cum muncește atâtea ore in piciroare sa fie stresată sa se ofilească eu pot munci toată viața fără sa obosesc un gram da dacă ia vrea sa muncească este total alegerea ei dacă ia își dorește asta nu am sa stau in calea ei

| Cracaaaaaaaaaaaan a răspuns:

Intretinut de ea inseamna ca tii casa in curatenie luna, nu ca stai degeaba.
Eu sunt de acord cat timp nu sta sa se joace pe calculator ca un handicapat
O casa e greu de intretinut, nu cum iti imaginezi tu dar asa e cand stai cu mama rolling on the floor

| UniData a răspuns:

Nu o sa functioneze asa ceva.