| RamonaMn a întrebat:

Ce parere aveti de mumia din Dambovitza? :-s Blestem sau minune? :-s

Răspuns Câştigător
| greg a răspuns:

Dumnezeu stie ce e aia. Cert e ca omu a fost necredincios toata viata si pe patul de moarte cand i se citea din Biblie plangea in hohote. A spus un batran, am vazut in interviu.

20 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nici una nici alta, pur si simplu o intamplare.

cami
| cami a răspuns:

Cine-i aia laughing?

Janina
| Janina a răspuns:

Ciudatenie mai degraba...

| Parintele a răspuns:

Nici blestem si nici minune. Proces natural de mumificare.

| JustMeFlory a răspuns:

Mda...ciudata chestie.totusi exista.nu cred ca e mumie si cu atat mai putin nu cred ca e vreun blestem. A stat intr'un loc fara umezeala, unde nu au putut intra insecte... dar totusi...au trecut 30 de ani! in fine...

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Senzationaaalll! Doar la noi pe OTPUV!laughing
Este ceva ciudat dar explicabil...nici blestem... minune nici atat!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ciudat thinking

| tukhey23 a răspuns:

Nu e o minune si nu e un blestem. Locul unde a fost ''introdus'' era ferit de:apa, umezeala etc.Si asa sa mentin precum o ''mumuie''. A avut noroc happy

| Wtf9000 a răspuns:

Aoleo, mumia! Ma mananca, ajutor! Alta treaba nu aveti decat sa va bateti capul cu toate prostiile?

| Ioanna2012 a răspuns:

O tampenie...sau mai bine zis... un nou titlu pentru OTV laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca un corp in putrefactie gaseste un mediu pentru a se mumifica nu inseamna ca e minune sau blestem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna. E asa pentru ca a fost pastrat intr-o stare buna de conservare.Se face prea mare tam-tam pe mumia asta.
Cred ca o sa vina spiritul lui sa se razbune ca l-au dezhumat degeaba...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minune, blestem.nu stiu. dar este cert ca si-au batut joc de bietul Fierturica sau nea Gheorghe.saracul om cum l-au sprijinit de cruce si bateau in cocoasa lui ca intr-o usa.Doamne Doamne ce lume rea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În lipsa factorilor specifici: umiditate, aer, etc. acest cadavru s-a conservat.
Nu este nicio minune!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este minune de la Dumnezeu, poate e un sfant. De ce va indoiti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca aici este vorba de divinitate...cu siguranta se poate explica stiintific.

| emokid9329 a răspuns:

Care? chestia cu badea gheorghe? eu cred e si una si alta

| PAULsighet a răspuns:

Au pus prea multa SARE la autopsie rolling on the floor rolling on the floor

| anonim_2791 a răspuns:

O ciudatenie

| mihailmardare a răspuns:

Minune a programelor tv (o stire senzationala!)