| Cionut94 a întrebat:

Ce parere aveti de sistemul din Romania?
SI ce ati vrea sa schimbati cu timpul?

Răspuns Câştigător
| Epigonul a răspuns:

Este de că**t din toate punctele de vedere și mi-aș dori sa pot schimba totul, dar nu se poate.Mulți vor spune*huooo jos cu băsescu*dar nu,consider că această atitudine este greșita,deoarece nu băsescu este problema, cel puțin nu problema cea mare.El, ca mulți alții, este doar un pion pe această mare tablă de șah, condusă de oameni cu o influență foarte mare asupra lumii.Referitor la intrebarea ta, aș schimba sistemul de invațământ in primul rând, m-aș axa pe materiile care chiar sunt folositoare și le-aș sintetiza in așa mod incât să rămână esențialul, ceea ce contează cu adevărat.Sunt de părere că materiile ce se predau sunt mult prea elaborate, desfăcute in mult prea multe ramuri, astfel incât se pierde esențialul. Ajungi intr-un punct când mergi la scoală dar nu știi de ce, te intorci acasă cu creierul făcut praf si incepi sa te invinuiești pe tine însuți.Probabil aș mai schimba in proporție de 90% cam tot ceea ce se difuzează la tv.Aș incerca să promovez cât mai mult cultura româneasca, elevii să-și cunoască valorile țării nu sa fie îndoctrinați de taraf tv, noră pentru mamă, next top model și toate inepțiile de acest gen.Și probabil aș mai incerca sa gasesc o modalitate de a crește economia țării, deoarece un salariu de 10 milioane pe lună(intr-un caz bun) este absolut penibil, să nu mai vorbim de alocația copiilor care 40 de lei este total batjocoritor, presupunând ca un copil trebuie să se intrețina din acest venit, dacă ii pot spune așa.Cam atat in principiu, desigur probleme sunt multe, dar astea le văd in prim plan.

1 răspuns:
| ceziy a răspuns:

Haa? as vrea sa schimb aproape tot in afara de unii oameni...care imi plac asa cum sunt foarte mult kiss