| 90210 a întrebat:

Ce parere aveti de toata situatia despre Alexandrau Balan (zis Colo) youtuber din Romania?

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Câți 13 ani ai?
Alea sunt cele mai penibile scuze pe care ai să le auzi vreodată. Crezi că i-a părut cu adevărat rău, că are vreo remușcare? Nu frate, și-a cerut scuze față de oamenii care l-au judecat, pentru că și-a pătat imaginea, anumite branduri încheind colaborarea cu el și pentru că a fost chemat la poliție. Omul ăla nu și-a schimbat părerea în legătură cu subiectul și fac pariu că dacă ai fi vreun apropiat de-al lui, ți-ar spune exact același lucru. Nu există scuze pentru așa ceva.

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Am o părere proastă vis aviz de noile ocupații virtuale (renumiții influenceri). Unii dintre aceștia oferă conținut interesant și totodată educativ. Pe de altă parte, multe dintre aceste vedetisme nu fac decât să se dezlănțuie în mediul online.
Nu ne interesează în mod special persoana acestui individ Colo. El a susținut faptul că nu mănâncă rahat. Într-adevăr nu, dar din păcate vinde acest rahat. Iar alții ajung chiar să îl mănânce.
În principiu mă raportez la băiețeii care se uită cu o oarecare admirație la acest individ. Copiii care nu au capacitatea necesară de a discernele binele de rău.
Copii care devin educați de un conținut nepotrivit si care le oferă o conduita greșita. O mentalitate distorsionata asupra relațiilor interumane. Și asta pentru că lui Colo îi place să glumească.

| brokxy a răspuns (pentru Ofiintă):

Chiar dacă glumea să spui că ai viola o fată dacă ai putea nu este amuzant este ca şi cum aş spune. Aş omorâ acea persoană dacă aş putea. Hahahaha ce amuzant. Colo ar râde nu? Parcă a mai zis şi ca a întreținut relații sexuale cu o minoră şi era să o violeze wow ce amuzant

| Ofiintă a răspuns (pentru brokxy):

Colo nu este decât un inconștient care face ceea ce face pentru audiență.

| Violleta2022 a răspuns:

Rusinos si scandalos ce a facut!
Probabil ca si-a dat arama pe fata, acum... si ar merita pedepsit, conform legii in vigoare.

| Drimmero a răspuns:

A fost inconstient, asa ceva nu se spune niciodata, nici macar in gluma,, dar niciodata! Ok, a gresit si trebuie sa plateasca si sigur va plati cu varf si indesat pentru afirmatiile pe care le face, am vizionat partile alea din live-uri sa aud exact ce zice, a facut-o de panarama in fata unor copii care cel mai probabil radeau. A fost chemat la audieri, sigur a primit o amenda babana, a pierdut din colaboratori, abonati,, adica cu alte cuvinte canalul lui o sa fie cam pa, probabil l-au si raportat multi si i se va sterge canalul, rusinea ramane si lumea il va arata cu degetul fiind deja cunoscut la nivelul tarii, a fost de atatea ori top in tranding datorita vizionarilor, etc.

Pentru puscarie nu sunt suficiente vorbele, puscaria o faci pentru fapte, daca nu are cazier in trecut procurorii vor fi mai indulgenti, ganditi-va ca sunt criminali si violatori pe bune in libertate,, iar el pentru vorbe sa intre la puscarie? Din punct de vedere moral e mic de tot acum, toti il ataca, un moment de inconstienta te poate face din print cersetor. Cu siguranta se va pune presiune pe el, si-a facut-o cu mana lui si totul va avea repercusiuni.

| Sofer a răspuns:

A făcut și el o greseala dar omul și-a cerut scuze.

| Clytia a răspuns (pentru Sofer):

Câți 13 ani ai?
Alea sunt cele mai penibile scuze pe care ai să le auzi vreodată. Crezi că i-a părut cu adevărat rău, că are vreo remușcare? Nu frate, și-a cerut scuze față de oamenii care l-au judecat, pentru că și-a pătat imaginea, anumite branduri încheind colaborarea cu el și pentru că a fost chemat la poliție. Omul ăla nu și-a schimbat părerea în legătură cu subiectul și fac pariu că dacă ai fi vreun apropiat de-al lui, ți-ar spune exact același lucru. Nu există scuze pentru așa ceva.

| cristimihailov a răspuns:

Cine pm este acest Coco?

| Silwian a răspuns:

In alte tari erw de mult la inchisoare! Dar fiind in Romania Probabil se va alege cu in dosar penal fiindca a facut sex cu o minora si vreo amenda penala ceva!(((

| Hannah06 a răspuns:

E bine ca s-a taxat greseala, pe viitor poate sunt mai atenti influencerii la ce scot pe gura.

| Mister09 a răspuns:

Un ratat ca mulți altii