| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de viata in Statele Unite ale Americii? V-ar plăcea sa trăiți acolo?

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

America e doar pentru oameni care muncesc, cam aia e ce pot sa spun. Daca esti genul care o lalaie, care munceste cand si cand, sau care cauta sa se faca ca munceste, atunci stai in RO.
Personal, viata aici, este buna, zic eu, simti ca traiesti, cam ala este sentimentul, nu stiu cum sa descriu, dar simti ceva ce in alte parti nu ai mai simtit.

| VoidEternal a răspuns:

Mie personal, nu.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, nu mi-ar placea.
După ce termin facultatea, voi lucra ca medic, iar la cum e sistemul medical acolo voi trăi cu multe frustrări. Așa ca nu.
Nu e o țară ideală, au și ei destule probleme.

| wildthing a răspuns:

In nici un caz nu mi-ar placea sa traiesc acolo. Nu simt nevoia de a ma duce acolo nici macar ca turist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La prima vedere poate părea periculoasă datorita acelora care se droghează, folosesc arme de foc, etc, dar nu e neapărat ca in filme.
Da. Mi-ar placea sa locuiesc în Los Angeles, California. happy

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Străzi pline de drogați și boschetari Alcooliști...

| cartedecitit a răspuns:

Nu la ei nu merg oamenii la doctor din cauza preturilor ii costa 1000 de dolari doar ca sa mearga cu salvarea, nu e placut, si chiar s au pus si pe Youtube video-uri cu oameni care au aratat astfel de preturi, 1000 de dolari ambulanta nu e ceva ce supraestimez, e cat se poate de real, ei merg la granita cu Canada sa cumpere insulina ca e mai ieftin carburantul sa mearga prin toata tara decat medicatiacrying(, cel mai prost sistem din acest punct de vedere, daca vrei sa platesti de cel putin 100 de ori mai mult ca in Romania pe sanatatehappy, iti urez succeshappy, pentru mine nu meritahappy

| cartedecitit a răspuns:

A sa nu uitam de procentul ridicat de oameni care au arma, deci nu in nici un caz nu mi-ar placea, daca cauti undeva unde e bine, poti incerca in Norvegia, sau Canada, dar America, prefer Romaniahappy.