| Iubesc Limonada a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta criza?

Răspuns Câştigător
| valy a răspuns:

O mare prostie.chestia asta se datoreaza tampitilor de la guvern. daca nu ar vrea iei sa isi mareasca burtile.si lefurile nu ar mai fi criza.si din ce in ce va fi mai rau.ar trebui un razboi.sau o bomba la guvern sa omoare toti astia.care lasa batranii in principal fara o bucata de paine. fara pastile. fara ce au nevoie zi de zi. bugetarii daca sunt inca in forta se pot apuca de munca mai serioasa.cunosc o om care la 35 de ani are 2 slujbe.trebuie sa se descurce.nu ai vazut ca lasa tampitii astia bolnavii sa moara. ii doare pe ei in c*r, ca noi murim.
scuze de cum suna parerea mea dar m-am enervat

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu cred ca, din nefericire pentru noi, inca nu am ajuns la fundul sacului, adica este loc si pentru mai rau pana cand o sa ne fie mai bine!

| fabiola a răspuns:

Atata vreme cat nu facem nimic cu economia, agricultura si nu in ultimul rand -coruptia, nu rezolvam nimic.De unde tot iei si la loc nu pui...candva se termina. Sper ca nu si cu noi!

| Micheline a răspuns:

Criza? Da de unde.oh go on.Ma uit pe strada si vad cum lumea se intrece in cele mai frumoase haine[de firma bineinteles ca altfel nu se poate], masini care de care mai mari si mai puternice, vile si asa mai departe.Asta e criza? Nu prea cred. Uneori am impresia ca unii au prea mult si altii delocstraight face.
Dar na sa "Traim bine"oh go onstraight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr tara noastra se constituia mai demult.Deci, parerea mea este ca tara nu a profitat de criza mondiala acum ci a profitat de faptul ca mondialul nu era in criza cind noi eram pina la git.