| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest site?

http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......pers onala/

21 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Uite si linkul de la siteul meu!

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Ce mai e si asta, eu incerc sa ajut lumea sa se dezvolte, dar daca prefera zona de plans e treaba lor, daca prefera sa se planga toata viata nu o sa reuseasca nimic

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Este bine ca vrei sa ii ajuti!

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Tu ce parere ai despre dezvoltarea personala?

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Una chiar bună, serios.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Stii pe ce pune accent in tariile dezvoltare? pe dezvoltarea personala,in japonia copii nu dau teste decat in clasa a xi a ea, acolo nu conteaza sa iei premi, diplome,note,se pune accentul pe individ,pe dezvoltarea lui, si vezi unde e japonia,koreea de sud, norvergia, danemarca, norvergia, la noi se pune accent pe papagalit si atat, ce educatie primeste un copil =zero, ce stie un copil care termina 12 clase? nimic, nu stie nimic despre viata, nu s-a dezvoltat deloc, el este incapabil sa stie ce vrea, de ce nu se face dezvoltarea personala in scoala? nu vezi ca e plin de pers care pur simplu nu stiu nimic despre viata, nu stiu ce vor, nu au plan de viata

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Așa este!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mult mai fain aspectul ca celălalt de îl aveai acum ceva timp.
Interesant, îmi place, o să arunc o privire peste articole.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur, avem si o comunitate pe discord

| Andrei0G a răspuns (pentru RAY):

Mi-a povestit baba de discordul vostru laughing
Să răspund și eu? Arată bine site-ul, trebuie să citesc și niște articole, dar n-am mult timp acum.

| RAY a răspuns (pentru Andrei0G):

Faza e ca degeaba citesti daca nu faci nimic

| Andrei0G a răspuns (pentru RAY):

Ai dreptate

| RAY a răspuns (pentru Andrei0G):

Si asa fac 99% din cei care citesc carti motivationale,nu fac nimic,asteapta pilula magica de undeva sa vina, asa inteleg majoritatea dezvoltarea personala, iesirea din zona de confort este extrem de grea,de asta multi nu fac nimic, ca este greu, e ca daca ai te-ai bate cu un leu cu stomacul plin este o nebunie, omul vrea sa stea in pesterea lui =zona de confort, nu stiu daca voi reusi ceva, sper eu sa reusesc

| Andrei0G a răspuns (pentru RAY):

Faci o treabă bună! Acum mă pun pe citit. O să încerc să pun măcar o chestie-n aplicare.

| RAY a răspuns (pentru Andrei0G):

Poti intra si aici http://discord.gg/xvGZXyV

| Andrei0G a răspuns (pentru RAY):

L-ai văzut mai demult pe @Ghiță? Eu am fost, dar cred că m-ai scos, sau nu știu.

| RAY a răspuns (pentru Andrei0G):

Nu stiu de nici un ghita

| Andrei0G a răspuns (pentru RAY):

Eram pe acolo pe la sfârșitul lui august din câte-mi amintesc sau la începutul lui septembrie.
N-am vorbit prea mult, poate de aia.

| RAY a răspuns (pentru Andrei0G):

Nu doar eu am canal de discord, plus ca asta e nou

| Andrei0G a răspuns (pentru RAY):

A, cred că am fost pe cel anterior. De ce l-ai lăsat și ai creat altul? I-ai blocat pe toți pe discord să nu-ți mai poată trimite mesaje? Îmi zicea băbăciune2006 că a văzut c-ai blocat-o, de aia întreb.

| RAY a răspuns (pentru Andrei0G):

Asta e un nou proiect, nu am blocat, inchis pe nimeni, am dat acest canal cuiva