| GulubuntzBudulush a întrebat:

Ce părere aveți despre aceste legi?

1. Închiderea granițelor cu toate țările din zona roșie (eventual și cu toate țările din zona galbenă) pentru toți oamenii cu excepția cetățenilor români.
2. Teste de coronavirus pentru toti cetatenii romani veniti din zona rosie si galbena (inclusiv cei care nu au semne de coronavirus).
3. Punerea tuturor oameni proveniti din zonele galbene la izolare, iar a cetatenilor veniti din zona rosie in carantina.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normale pentru aceasta situatie.

Bula
| Bula a răspuns:

Sunt masuri de prevenire a raspandirii coronavirusului.
Nu sunt insa de acord cu luarea masurilor impotriva celor care mint despre deplasare, contactele cu persoane infectate, care infecteaza si multi altii (din prostie si orgoliu). Pe astia le-as baga in carantina la ospiciu, in camasa de forta. big grin

| Thecurious a răspuns (pentru Bula):

E, na, ce să mai. Tre' să mai spui cate o minciunică, ca să te acoperi. Problema e sa nu fii prins, aia-i buba, cum faci să nu fii prins.

| Bula a răspuns (pentru Thecurious):

Tocmai de aeea trebuie sa stea la balamuc: daca a ajuns in pozitie de conducere si nici atunci nu stie sa minta fara sa fie prins. big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte bune, eu as opta pentru inchiderea granitelor de tot pentru straini

| Dorotheea21 a răspuns:

De ce punctul 2, daca punctul 3?
Chiar daca in urma testarii esti negativ, tot ramai in izolare, cum a ramas si Lucovid Orban. happy
Un test pentru corona costa 400 de lei.
Stie cineva cati romani s'au intors doar din Italia, ca sa faca o inmultire simpla?

| Mogiojojo a răspuns:

Mi se pare normal sa deschida toate granitele si lumea sa iasa si cine se imbolnaveste bine, nu ai ce sa faci. Oricum deznodamantul va fi acelasi doar ca se va produce intr-o perioada mai lunga de timp. Am citit undeva ca ar trebui sa luam toti virusul ca sa fim imuni.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Esti scândură de brad sau de fag? Că numai prostii debitezi.

| Andrei200202 a răspuns (pentru darrio2007):

Asa mai face el. E retardul site ului

| darrio2007 a răspuns (pentru Andrei200202):

Asa este. Si vad ca ii place asta.

| Mogiojojo a răspuns (pentru Andrei200202):

Eu? Am vazut si mai idioti.