| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre avort? Cand ar trebui sa fie permis si cand nu?
Ce parere aveti de situatia actuala din Polonia? Cum este posibil ca femeile sa fie atat de neindreptatite si sa li se rap­easca drepturile?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu stiu situația din polonia.
Avortul din perspectiva mea e ok facut daca cumva ai ramas însărcinată în urma unui viol, cand ai probleme psihice, cand nu esti pregatita mental, fizic, psihic si financiar pentru a crste un copil.

| CostinAlamariu a răspuns:

Avortul este crima si orice om are dreptul fundamental la viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Legat de ultima parte...cum ar putea un copil nenăscut să fie atât de nedreptățit și să i se răpească dreptul la viață?