| MyNameisEduard a întrebat:

Ce părere aveți despre băieții care plâng? Câteodată plâng când sunt singur pentru ca nu ma pot abține si ma simt foarte slab din cauza asta pentru ca mulți spun că băieții nu plâng si altele...
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Plansul e normal pentru fiecare fiinta umana, indiferent de gen.
Aia care spun ca baietii nu ar trebui sa planga sunt niste imbecili, pentru ca daca te abtii din a plange si din a-ti exprima emotiile si a lasa afara toate frustrarile, risti sa-ti faci si mai mult rau.
Pentru tine cea mai importanta ar trebui sa fie sanatatea ta mentala, nu ceea ce cred altii despre tine.
Chestia cu baietii nu ar trebui sa planga e doar un stereotip toxic care trebuie eliminat

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este ok sa plangi, doar esti om.
Conteaza doar ca dupa, sa iei atitudine si sa schimbi ceea ce nu iti place si te face sa plangi.

PS: Si eu mai plang uneori tongue

| Freya1 a răspuns:

Toți ar trebui sa mai plângem din când în când pentru a ne elibera de stres.
Ideea e ca nu trebuie sa faci asta chiar foarte des, pentru ca te și consuma.

| 1997onur a răspuns:

Pai așa ești tu cu adevărat uite alți nu plânge se duce se droghează alți bea pana nu mai știe de ei și intra în Anturaje alți se bat serois am întâlnit așa om chiar la mine la munca este și ala este varul meu laughing)) el nu poate plânge deloc se enervează și da cu pumnii în aproape orice a încercat el și cum mine dar era sa rămână fără un braț laughing))) eu recunosc mai dau o lacrima asa uneori nu plâng de așa sunt eu nu pot face altceva adică sa țip sau sa urlu sau sa ma cert cu oricne ar fi ma retrag eu în locul meu și îmi va de treaba mea pana îmi trece și nu mai nimic nu suport sa fie cineva lângă mine când îmi mai curge o lacrima ca orice om băieți plângă bro este normal sa plângi ce ei nu au plâns în viata lor? Aia care spune nu minte ca să ști și eu am spus ca nu plângă mai sus laughing))) doar o lacrima laughing))) e normal sa plângi nu există om nu sa plângă nu există om sa nu râdă ști vorba aia după ras vine și plâns laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că au curajul să se descarce și să-și arate emoțiile.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa te simti slab.
Cu totii suntem oameni, nu roboti. Suntem din carne si oase, simtim durere, fericire etc. Nu suntem de fier.
Daca simti sa plangi plange. Eu cred ca nu este bine sa tii in tine pentru ca iti va face rau.