| chloeniall a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii arabi?

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt bărbaţi şi cam arabi...şi, cel mai probabil, oameni.

| chloeniall explică (pentru NOname):

Da sunt...dar ma refer daca iti place religia lor, obiceiurile, dansurile... si lucrurile frumoase de la ei.

| NOname a răspuns (pentru chloeniall):

Religiile nu-mi plac în general, unele mai mult, altele mai puţin, nici tradiţiilor nu sunt fana, deşi ceea ce ţine de artă (şi nu dăunează) apreciez, dar sunt sigură că nu mi-ar plăcea să fiu femeie într-o societate de musulmani, înapoiată, sexistă, sălbatică şi misogină.
Trebuia să-i anunţe şi pe ei cineva că sclavia s-a desfiinţat, iar femeia e şi ea om, nu un robot de bucătărie şi fabrica de copii.

| chloeniall explică (pentru NOname):

Aici ai dreptate, insa eu ma refeream daca iti place cum arata ei laughing)

| NOname a răspuns (pentru chloeniall):

Tare nehotărâtă mai eşti! Ba te referi la ei ca sex şi provenienţă, ba la religia şi obiceiurile lor, ba la felul în care arată (de parcă ar arăta toţi la fel)... : ))

Iartă-mă, dar prefer să nu generalizez. Sunt oameni şi oameni. Unii este posibil să-mi placă, ca şi caracter sau pur estetic, alţii ba. Dar în mod cert au şi ei, ca orice om, părţile lor bune. : )

| chloeniall explică (pentru NOname):

In fine eu m-am referit din prima la frumusete si la religii dar se pare ca nu toti au inteles intrebarea mea. -_-

| NOname a răspuns (pentru chloeniall):

...poate pentru că nu ai specificat. : ))

| chloeniall explică (pentru NOname):

Ok data viitoare o sa fiu mai precisa happy

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu sunt printre preferatii mei.

| PedoBarbie a răspuns:

Oameni din Arabia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de pe marte.

| chloeniall explică (pentru anonim_4396):

Ha ha ce amuzanta esti -_-

| varcolaccc a răspuns:

Au multe nevestei laughing

| chloeniall explică (pentru varcolaccc):

Nu toti, sa stiiwinking

| Enanita a răspuns:

Buna!
Din raspunsurile precedente, inteleg ca te referi la baietii musulmani.
In general am o parere proasta, datorita religiei lor, dar asta nu inseamna ca voi judeca fiecare musulman, fara al cunoaste.
Pa-pa!

| chloeniall explică (pentru Enanita):

Iti multumesc ca gandesti asa, deoarece dupa cum ai observat majoritatea fac glume pe seama lor din cauza hainelor pe care le poarta sau a rasismului. happy

| Enanita a răspuns (pentru chloeniall):

Mda, e trist ca dupa ce o lume intreaga ne priveste ca pe niste paraziti, tot noi avem tupeul de a ne bate joc de altii doar pentru ca se imbraca diferit sau provin dintr-o alta cultura, in care ei nu si-au ales sa se nasca.
O zi frumoasa!

| chloeniall explică (pentru Enanita):

Ai dreptate total happy O zi frumoasa si tie happy