| XutZu1997 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea "Calatorie in centrul Pamantului" de Jules Verne?

Răspuns Câştigător
| andrei a răspuns:

E o carte interesanta...
In ruma cu 100-120 ani cand a scris-o jules verne nu se prea stia despre ce se afla sub pamant iar autorul sia exprimat opinia (eronata) despre asta...

E interesant sa calatoresti alaturi de cei 3 aventurieri pe sub Atlantic, berlgia, germania si italia...
Cat despre ceea ce se afla in centru Pamantului un urias ocean si creaturi de 2 m si mamuti si dinozauri este ceva eronat.

1 răspuns:
| schlau a răspuns:

E uimitoare.defapt toate cartiile de jules verne sunt minunate