| Lupică27 a întrebat:

Ce parere aveti despre cersetoarele de atentie care au umplut internetul?
Ma refer la acele femei care se filmeaza goale si se cracesc sau fac alte chestii tampite, fara sa vrei dai de cate un videoclip din asta din cand in cand.
De exemplu eu sunt un pasionat de camping si dau de un filmulet cu o femeie care aparent are aceasta pasiune dar eu cred ca doar cereste atentie. Fiind iarna si zapada ma uitam cum face un foc si nu stiu ce mai face, la un moment dat fara nici un motiv se dezbraca in chiloti si sutien, si se craceste pe acolo, inchid, ma uit la altul tot de la ea, la fel, face ce face si fara nici un motiv se despoaie.
La un interval de timp gasesc o alta youtuberita, asta taia lemne, la un moment dat fara niciun motiv se dezbraca si se onduleaza pe acolo.
O data ma uitam la niste shorturi cu chiropractor, acum toate care sunt pe internet sunt cu femei dezbracate care se cracesc pe acolo.
Chiar asa disperate au ajuns toate?

22 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. Ele știu și simt că le trece vremea și mor fără, și speră.

| Lupică27 explică (pentru sadrian46):

Asa e bre nea adriane, adevar graiesti.

| dullcat a răspuns:

Internetul e un cutit cu doua taisuri.Era de asteptat ca nu va fi chestia asta magica extraordinara, super utila, ci ca va da curs si prostiei de diverse forme, unor fenomene sociale mai mult sau mai putin deranjante sau chiar actelor ilegale de naturi dubioase, scarboase, inumane etc.Tu alegi ce urmaresti zilnic, nu iti baga nimeni fortat content de calitate indoielnica.Tu reglezi algoritmii sa iti ofere un anumit material in functie de interesele personale, deci in loc sa te plangi nu mai bine ai face niste curatenie?

| Lupică27 explică (pentru dullcat):

Nu ma plang, am darul sa rad de prostia omeneasca, semen cu Caragiale.
Am precizat faptul ca nu eu le caut, eu cautam altceva, ceed ca te-ai atacat un pic, asa imi miroase.

| dullcat a răspuns (pentru Lupică27):

Nu m-am atacat, dar de obicei barbatii pasionati de camping se uita la alti barbati care au aceasta pasiune, nu la femei.In momentul in care dai peste continut enervant iesi si cauti altceva, asta doream sa spun.Sigur ca or fi si femei care nu se cracesc, dar cat timp mai ai de gand sa pierzi pana la gasesti?

| Lupică27 explică (pentru dullcat):

Pai la asta ma uit, la barbati care fac camping, dar am avut la recomandate si filmulete cu femei care fac camping, ce treaba are una cu alta? de unde era sa stiu ca femeile care fac camping de fapt vor altceva? oricum nu ma mai uit asta e clar.
Uite spre exemplu e si o romanca care face camping montan si nu se despoaie, eu de unde era sa stiu ca asta e un trend acum.

| dullcat a răspuns (pentru Lupică27):

Pentru orice recomandare ai buton de hide sau altceva care sa dea de inteles ca nu te intereseaza.In momentul in care petreci secunde/minute bune chiar si la un singur video, dupa aceea ai de facut curatenie de numa'. laughing Mi s-a intamplat si mie pe alte subiecte, evident.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Hai breh, daca au ce sa arate, sa fie primit! Nu te apuci sa comentezi pe tema asta. happy

| Lupică27 explică (pentru GabiDumitrescu):

Corect, asa e, pasarica e cea mai frmoasa, sa-mi trag bice peste b u c i de nu, dar in dormitor bre nu pe Youtube sa flencane sanii si fundu in vazul tuturor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lupică27):

Cit au ce, o fac. Mai scot si ele un ban. Ca nu e asa de usor sa produci continut din sfera asta, desi pentru multi pare.

| Simpatic a răspuns:

Aceste "cersetoare de atentie" de pe net, asa cum le-ai catalogat tu, si asa cum ai explicat ca se manifesta ele pe internet, etalandu-si corpul dezgolit in acele situatii cand videoul nu este menit sa arate asta! sunt doar niste speculante ale naivitatii, niste doamne si domnisoare care intr-o forma sau alta se vand pe bani sau pe likeuri precum doamnele si domnisoarele 'videochetite', desi nu toate care posteaza video-uri de genul celor spuse de tine castiga sume mari de bani, ele o fac hranindu-si egoul. isi spun in mintea lor -uite ce bine arat eu daca 100k de "fraieri" mi-au dat like sau inimioare", cumva in mintea lor aceste lucruri si aceste aprecieri le hranesc viata neinteresanta pe care o traiesc ele de cele mai multe ori! sa nu crezi ca cele care au porniri de starlete de filme pentru adulti pe net, toate sunt asa, multe sunt batute, abuzate si neglijate de proprii barbati/iubiti (niste nemernici aceia!) si de asta iti etaleaza multe dintre ele frustrarile, vrand sa demonstreze si ceva de genul " -uite daca tu nu ma placi sau consideri atragatoare, uite cati barbati ma considera superba!"

cui i se adreseaza aceste "dive" de pe net in general?
privitorului care cauta circ pe platformele sociale, ascultatoriilor de manele, privitorii obsedati de s3x si de trupuri goale, care nu au avut in viata lor o femeie si doar la asta se uita pe net, fanii lui Diana sosoaca, fanii postului Romania TV etc
deci genul asta de "fani" urmaresc genul acesta de cersetoare de atentie!
daca aceleasi 'cersetoare de atentie' ar fi in blugi si-n geaca si ar face aceleasi video-uri, nu ar mai avea acelasi numar de fani!winking

| lpavel a răspuns:

Din pacate da, sunt foarte multe femei care duc lipsa de atentie si incearca prin orice sa atraga atentia, de la atata asteptare au ajuns disperate dar nu atat incat sa renunte la printul pe cal alb.
Si uite asa se fac de ras si se injosesc iar apoi se trezesc batrane si singure si se intreb de ce?
Dar nu le poti condamna sau ura, pentru ca nu poti stii cata depresie ascund in ele de au ajuns sa faca asta!
Toti ducem o lupta in viata, unii mai mari altii mai mici...

| Lupică27 explică (pentru lpavel):

Nu am nimic cu ele dar ca orice tampenie a devenit si asta un trend.

| lpavel a răspuns (pentru Lupică27):

Asa este, dar nu avem ce face... binenteles ca sunt si multe care o fac pentru bani si sunt atat de disperate dupa bani incat fac orice pentru cat mai multe vizualizari ca sa faca cat mai multi bani dar si asta e o depresie parerea mea asa ca mie personal mi-e mila de ei. Nu zic ca nu rad de ei cand e cazul ca e imposibil sa te abtii dar sunt constient pentru ce fac ceea ce fac.
Apoi mai e si lenea asta, niciuna nu mai vrea sa munceasca, pana vor afla ce greseala enorma fac deja e prea tarziu...

| Lupică27 explică (pentru lpavel):

Daca le trimiti la munca le incalci drepturile laughing

| lpavel a răspuns (pentru Lupică27):

Da, se mai si enerveaza asa ca cel mai bine sa-i lasi sa invete din greselile lor!

| MistarGoGu a răspuns:

Pai ce sa facă mai boss ca munca in agricultura sau schimbul 3 la fabrica pe bandă * ( la norma ) e GREU taticu!
Sa fie Columbenii si seicii din Golf insirati pe sfoară tot nu le-ar ajunge!
Cand in mediul rural 8 din 10 mame isi " sfătuiesc " fetitele " Cauta mama si tu unul cu BANI sa te întrețină sa nu muncesti ca mine 35 ani in fabrica sau casieră la prăvălia din colt " ce sa mai zici?

| Lupică27 explică (pentru MistarGoGu):

Pai n-am eu aici o vecina, a crezut ca lucrez la jandarmerie, venise sa ma intrebe daca am masina si casa, terenul era deja pregatit urma doar sa mi-o dea pe fisa laughing

| MistarGoGu a răspuns (pentru Lupică27):

Tare! CATI ani avea fiica-sa? Era " piesa " gagica?

| Lupică27 explică (pentru MistarGoGu):

Da, e piesa, e cu 2-3 ani mai mare daca nu ma insel, totusi la cat de bine arata ma mir ca nu e maritata, ceva e clar in neregula ori are copil dintr-o relatie esuata ori altceva.
Are 33-34 cam asa.

| MistarGoGu a răspuns:

Daca ai face o statistică acele dame vânătoare de Columbeni si Seici care sa isi golească card-urile si sa SALIVEZE frecand cu palma " trompeta " la vederea unei " Pupeze " mioritice peste 60 % provin din orase mici * ( sub 30.000 locuitori ) sau din mediul rural! De cat atinsă de toți dubiosii nu mai bine din confortul colibei de chirpici in fata unui laptop SH sa isi expună " grădină zoologică " dintre craci?

| Răpităînnori a răspuns:

Sunt panarame, dă-le în mă-sa.