| Sabinutata a întrebat:

De ce se ascund femeile curajoase de aici? Care femei stiu taia pasari de aici? Dar cu cutitul nu cu toporul ca lemnele ca pasarile nu sant lemne.

3 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Asta este masura curajului? Nu am taiat niciodata o pasare, nici cu cutitul, nici cu toporul sau drujba dar am taiat in oameni vii cu bisturiul. Asta nu se pune?

| Sabinutata explică (pentru Eireann):

Ce spui tu e o meserie si nu e curaj.

| Eireann a răspuns (pentru Sabinutata):

De accord. Dar sa tai o pasare este curaj? Eu considera curajul a iti asuma un risc in mod constient pentru a obtine ceva. A taia o pasare nu e asumarea unui risc deosebit deci nu e curaj.