| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce părere aveți despre cetățenii SUA?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt cam prostuti asa in general, dar foarte prietenoși. Si i am vizitat de 2 ori, aceeasi impresie mereu

| Mosotti a răspuns:

Pai prima chestie pe care sa o spun e ca-s cam prosti asa. Nu fac proteste contra sistemului social infect. Sanatate praf daca nu ai bani mori, invatamant daca nu ai bani nu inveti, daca te da afara de la munca, cam iar cucu. Spre deosebire de Germania de ex unde sanatatea e f buna pentru toti indif cat platesti din salariu asigurarea, ai full la tot, medicatie compensata, invatamant gratis inclusiv facultatea, daca nu ai de munca te sustine statul pana gasesti sau iti gasesc ei, nu te lasa nici daca 5 ani nu gasesti, de ex persoane de peste 50 de ani. Nici nu se compara, nivelele de trai sunt cam pe acolo in ambele tari.

| Celcestietot a răspuns:

Pe planul moral majoritatea este cam la pamant, iar din punct de vedere tehnologic stau bine (dpmdv).

| Andreeush a răspuns:

Nu mă prea interesează cum sunt ei.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

SUA - tara tuturor posibilitatiilor
SUA - taramul fagaduintei = a big ***
SUA - ai grija ce vorbesti ca o patesti
SUA - a strong ***
SUA - Donald Trump's country https://www.youtube.com/watch?v=74gx0v5ZJzw
SUA - black men power, white men is weak
SUA - cetatenii handicapati 40% din ei, acei 40% despre care vorbesc sunt negrii care te aranjeaza frumos daca le calci teritoriul.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In america e prea periculos, e mult prea aglomerat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Problema in SUA ar fi populatia de negrii care e needucata si mai periculoasa decat restul populatiei. Adica tu muncesti platesti taxe si cat esti la doctor cu copilul un negru i-o tra+ge lu mata pe la spate https://www.xvideos.com/video5037099/white_milf_mom_fucks_black_man_5

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sa imi spui daca am exagerat, de fel duc lucruriile la extrem https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| Darkmagic a răspuns:

Drace... laughing
E greu sa-mi revin dupa astfel de "raspunsuri"...

Astia NU au inteles ca NU ai intrebat: "Ce parere aveti despre romani?", "Ce parere aveti despre americani?" sau "Ce parere aveti despre germani?"...ci ai intrebat:
"Ce parere aveti despre CETATENII americani?"...adica lucrul care implica o institutie.

Cum institutia cetateniei americane este cea mai puternica din lume, intrebarea, dar mai ales "raspunsurile"...sunt hilare.
Nu exista cetatean care sa aiba putere mai mare decat cel american, si nu exista o constructie statala, aici inserand: Constitutie, guvern, armata, justitie, etc, care sa-si apere cetatenii, atat intern cat si extern, mai bine decat SUA.
Punct.
E un lucru stabilit, nu mai incap "discutii" de genul: "Sa vezi, eu cred ca cetatenii francezi sunt miezul planetar", sau "Cetatenii germani sunt cei mai smecheri", etc.
Nu, nu sunt.
Nu e nimeni "mai sus" pe o scara a institutiei cetateniei, peste cetateanul american.
Mult multumita? happy

Răspuns utilizator avertizat
| brokxy a răspuns:

Din prietenii pe care ii am si i-am avut, sunt foarte prietenosi, si cam ciudati LOL putin nebuni intr-un sens bun, multi dinte ei. si apoi mai vine acea parte de Americani seriosi si normali -_- care sunt fake, mai mereu se lingusesc si zambesc dar totul e teatru, plus astia nu sunt prea prietenosi daca nu esti la acelasi statut social ca si ei.