| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ce parere aveti despre Cheloo? chiar sunt curios sa vad ce o sa ziceti.

14 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu imi place deloc.Are un aer de superioritate nefondat si se comporta necivilizat cateodata in show-uri(injura, e agresiv verbal etc)Cand a fost la X factor ca jurat nu juriza in mod obiectiv.De multe ori m-a intrigat comportamentul lui coleric, agresiv.E cateoadata haios dar nu stiu, eu il vad morocanos, ca se da superior si mai colocvial asa.happy

| Doarunaltutilizator explică (pentru AvalohAlyn):

Si eu am cam aceeasi parere sincer, nu imi place de el dar chiar si asa ala e tot om ca si noi si sigur sunt altii chiar mult mai rai ca el.
Asta macar face bani multi prin munca lui ca si cantaret si e cunoscut si admirat de unii dar altii sunt batausi, hoti si nu au nimic nici pentru ei.

| RAY a răspuns:

Nu il cunosc personal, imi plac multe piese de a lor, mai mult imi place ombladon

| Florentina9210 a răspuns:

E si el om ca si noi.

| Deaad a răspuns:

E un om foarte inteligent, muzica lui impreuna cu Parazitii a fost o influenta pentru mine inca de cand eram mic copil.
Desi nu sunt de acord cu foarte multe principii ale lui Cheloo, il consider unul dintre cei mai cu coloana vertebrala din tara asta.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Deaad):

Bai ala nu este un prost ca daca ar fi fost nu ar mai fi cunoscut in tara pentru muzica lui dar nici eu nu sunt de acord cu principiile lui sincer sa fiu, mi se pare un om putin ipocrit, arogant cu un umor de pe scara blocului dar chiar si asa ala macar are ceva in cap.

| Deaad a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nu am zis ca este prost.
Am zis ca este inteligent.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Deaad):

Mi-am zis doar o opinie.

| syd a răspuns:

Nu e cine stie ce. cred ca este muzica rap/hiphop romaneasca si mai inteligenta decat a lui.

| Doarunaltutilizator explică (pentru syd):

Ma refeream ce parere aveti despre el ca si persoana, ca om.

| DavidoffUser a răspuns:

Cheloo rapperul =Outdated
Acelasi sunet in toate melodiile, aceleasi versuri (am inteles cheloo, urasti tot, altceva?)
Cheloo omul de zi cu zi =trist
Fara indoiala, apreciez ca e direct si spune lucrurilor pe nume, la capitolul asta avem nevoie de mai multi, insa cateodata o ia pe aratura.Cine nu e de acord cu el, e impotriva lui, chiar daca e o vorba de o critica constructiva, o ia ca pe o insulta.Cel putin asa imi da impresia.
Per total, Cheloo mi se pare un rapper mediocru vs Tatae, Ombladon, Puya(perioada la familia), Rimaru si lista poate continua, si o persoana care traieste din gloria anilor trecuti, nevrand sa imbunatateasca calitatea versurilor lui si a sunetului pe motiv ca " fanii Cheloo vor ramane fani indiferent de situatie si cei adevarati inteleg muzica mea ". Draga Chelule, daca era asa Jay-z nu ne mai dadea MAGNA CARTA, Eminem -MM LP2, Drake-Views si legendarul Meek Mill diss Back to Back, Dr.Dre-Compton, Kanye West -The life of Pablo, Mafia-Inapoi in viitor.Toate albumele astea, cu toate ca "Inapoi in viitor" e album de trupa, au doua lucruri in comun, un Sound Unic si Versuri Excelente.

| xByte a răspuns:

Ca si om, a ramas cu mentalitatea de anii 90, o mentalitate primitiva. Ca si artist, pe vremea lui ( '95 - 2000 ) a avut sound bun, dar acum e pur si simplu... mort. Sunt mult mai multi artisti romani care s-au pus pe treaba abia acum doi sau trei ani, si deja l-au depasit cu mult.

| Doarunaltutilizator explică (pentru xByte):

Bine un om dupa ce dobandeste o mentalitate anume cu greu si-o poate schimba mai ales ca are vreo 40 de ani sau cati naiba are el, fiecare e educat intr-un anumit fel, depinde si de mediul unde ai crescut si de la cine ai primit educatie.

| xByte a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Da, si asta e adevarat, dar din punct de vedere muzical, trebuie totusi sa iti cizelezi sound-ul in timp, sau macar sa aduci ceva nou.