| κλάους a întrebat:

Ce parere aveti despre citatul "Nu toti oameni sunt perfecti", am vorbit cu cineva pe net si mi-o zis ca nu crede asta, ea crede ca toti oameni sunt perfecti. Parerea mea este ca oameni sunt perfectii daca ii acceptam asa cum sunt ei. Voi ce parere aveti?happy

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Parerea mea este ca acest citat e unul dintre cele mai proaste care le-am citit in viata mea si curiozitate latenta ma indeamna sa te intreb cine e autorul.Si cand zic autor, ii fac un compliment
Daca tu imi arati un om perfect, unul singur, moral si fizic eu ma dau de trei ori peste cap si ma transform in Ileana Cosanzena, blonda si proasta(erau sinonime, stiu); totusi de curiozitate am sa dau un "serci pi gugal"

| Anduciu a răspuns:

In ochii oamenilor, pefectiunea e relativa.Nu cred ca ar trebuit sa comparam oamenii cu ideea noastra despre perfectiune, ci sa acceptam ca toti suntem diferiti, toti suntem imperfecti.

| Mihai7best a răspuns:

Parerea ta e foarte bune dar fiecare om are minim un defect happy

| DamnedShadow a răspuns:

Nici un om nu e perfect, fiecare are macar un defect.

| ?????? explică:

@onutzu si eu am spus ca nu exista oameni perfecti dar am zis ca "Persoana cu care am vorbit, mi-o zis ca nu crede asta" Deci pentru ea toti oameni sunt "perfecti"