| Giinger a întrebat:

Ce parere aveti despre citatul : "Uratenia este intr-un fel superioara frumusetii, pentru ca dureaza!"?

Răspuns Câştigător
| crisu2012 a răspuns:

Ei bine, citatul are in felul lui dreptate, frumusetea e trecatoare. Ceea ce nu ia in calcul citatul este faptul ca si uratenia poate fi trecatoare, o persoana se poate schimba in decursul anilor.Cat despre superioitate, aici este o mica dilema:cele mai multe persoane care au mai mult de un sfert de creier nu sunt tocmai frumoase si invers, deci daca am privi din punct de vedere intelectual, da uratenia poate fi superioara frumusetii.Bineinteles fiecare categorie are exceptiile sale.Din punct de vedere fizic, ce e urat asa cum am spus poate inflori sau se poate ofili si mai tare, dar ce e frumos nu se poate decat ofili.Deci din punctul meu de vedere, uratenia e superioara frumusetiihappy