| MrNuggets a întrebat:

Ce parere aveti despre comunitatea LGBT? De ce nu exista elemente pe acest site care sa promoveze faptul ca sarbatorim Pride Month?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Imi sunt total indiferenti, fiecare cu inclinatiile si placerile lui, atata timp cat nu comit infractiuni sau contraventii.
Si TPU nu este un site de promovare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce trebuie sa avem o părere despre cine cu cine face sex?

| Drimmero a răspuns:

N-am nicio parere anume despre lgbt, e o comunitate a diversitatii de tot felul, exista de o gramada de timp doar ca nu in formula actuala. Singurul lucru pe care il pot zice e ca are parte de o promovare agresiva in anumite domenii unde nu-si are locul chestia asta, am o pozitie neutra fata de ei, nu-s nici fan nici dusman. De ce ar mai trebui sa fie promovat lgbt si aici, ti se pare ca n-au parte de destula promovare? Pentru o minoritate e prea hype-uita si nu o zic din postura unui religios, din contra ma scarbeste si propaganda religioasa de orice fel ca sa nu se inteleaga gresit.

| Dismally a răspuns:

Ce e aia pride month?

| Smmo a răspuns:

Sa ne lase... N-au decat sa faca ce-or face la ei in pat, dar daca simt nevoia sa se impauneze cu asta si sa faca parada peste tot cu alegerile lor, deja au sarit calul. Sunt la fel de satula de ei ca si de alte minoritati care se dau victime dar au avantaje pe chestia asta.
Cum sa oficiezi casatorie intre doi cu barba si sa-i lasi sa adopte copii?! Iar celor care sunt cat de cat normali trebuie sa le fie rusine ca nu li se pare ok treaba asta? Pardon.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Smmo):

Ai dreptate, desi nu pare ca ai idee ce inseamna acum lgbt-ul. Oricum, ma bucur sa descopar ca mai exista astfel de oameni.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Dezgustatori. Sper sa nu ajungă ăștia sa înfieze vreodata copii în România.

| MrNuggets explică (pentru OSLOMELBOURNE):

Esti homofob si sexist

| Drimmero a răspuns (pentru OSLOMELBOURNE):

Stai linistit ca adoptarea unui copil e un lucru dificil, de multe ori nici cuplurile heterosexuale nu reusesc asta pentru ca sunt multe criterii de indeplinit, nici o pisica nu ti se da asa usor spre adoptie, dapoi un copil...
Pana la adoptia unui copil in Romania de catre persoanele lgbt va mai dura mult si bine, sunt departe de a se intampla asta.