| tHeAnGeLoFwOrLd a întrebat:

Ce parere aveti despre credinta crestina ortodoxa si iehovisti si alte confesiuni
?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt ortodoxa si despre religia si credinta mea nu am nimic de spus... restul treaba lor in ce dumnezeu cred... dar pentru toti catolicii ( cred ca o catolica a pus intrebarea ) : ortodocsii cred in acelasi Dumnezeu si au si ei regulile lor cum le aveti si voi pe ale voastre nu?

2 răspunsuri:
| PinkTerror a răspuns:

Intr-un fel imi pare rau pentru ei ca isi limiteaza foarte mult viata ( nu pot sa ma consider cunoscator in toate confesiunile insa...)

da unele reguli sunt de bun simt si oricum le respecti pentru ca daca e sa vrei sa omori pe cineva nu o sa te opreasca decalogul.

pe scurt eu cred ca limiteaza foarte tare religia pe oameni in general.

| Pelu_5683 a răspuns:

Manipulare in masa !