| Marius22222222222 a întrebat:

Ce părere aveți despre cum ar fi ca pe TPU sa se poată înregistra doar majorii? Si să fie un proces gen buletin. Paate așa mai scăpăm de trolli? Ofer fundă

Răspuns Câştigător
| alexandru3107 a răspuns:

Ar fi o idee buna, astfel, aici nu si-ar mai gasi refugiu copiii cu varste fragede care sa scrie prostii si sa faca mistouri.

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Citindu-ti intrebarile... as prefera copii, macar aia au scuza ca sunt copii

| Marius22222222222 explică (pentru suntserios):

Mda probabil ești vreun mic troll și automat te simți atacat

| suntserios a răspuns (pentru Marius22222222222):

Cu un cont vechi de 10 ani si 90.000 raspunsuri... cam greu sa fiu troll. Ca cada era, om clasa a-4a cand mi-am facut contul tot aveam vreo 20 ani azi.

| Marius22222222222 explică (pentru suntserios):

Și de ce sari așa că mai bine copii?

| suntserios a răspuns (pentru Marius22222222222):

Pai ti-am zis, ti-am citit intrebarile si le prefer pe cele ale copiilor. Ei au scuza ca sunt copii ca sa puna intrebari stupide.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai bine ar fi sa intre pe TPU doar cei care au o viata in afara TPU.
Mai bine citesc trolli plictisiti dar amuzanti, decat antisociali de 30 de ani, care se plang ca fetele sunt nu-stiu-cum, iar Romania este vinovata pentru situatia lor de nefootutsi, someri, urati, lenesi, anxiosi si ce defecte au mai dezvoltat.

| Drimmero a răspuns:

O idee cretina. Nimeni nu o sa isi dea datele personale ca sa se poata loga aici.

| relian a răspuns:

Mergi la scoala, acolo esti inregistrat, is acceptati doara aia fara buletine laughing daca cumva faci magarii esti taxat etc.
Pe net intra care cum doreste, TPU nu este institutie guvernamentala, asa ca fiecare are dreptul sa intre, sa spuna ce doreste, cui nu-i place sa se uite altundeva laughing nu te obliga nimeni sa citesti ceva ce nu iti este pe plac.

Ce propui tu suna a rasism, asa ca eu zic las-o mai usor, sa nu cumva sa se ia careva de tine si sa fii chiar tu ala eliminat de pe aici laughing

| Marius22222222222 explică (pentru relian):

Bn că am citit de dimineața raspunsu asta.nu m-am dus încă la baie.stii dc? sa mă pot pisa pe tine pe răspunsul tău și pe tot neamul din neamul tau

| Fatamuntilor a răspuns:

De fapt
Obligaţii la înregistrare

Este interzisa inscrierea minorilor cu varsta sub 12 ani. Pentru minorii cuprinsi intre 12 si 16 ani (neimpliniti), TPU.ro solicita acordul parintilor/tutorelui in vederea inscrierii.
Utilizatorul are obligaţia de a furniza informaţii reale şi complete despre persoana sa atunci când completează formularul de înregistrare pe portal, la crearea unui cont de membru pe portal şi la accesarea serviciilor. În cazul în care există suspiciunea că aceste informaţii nu sunt reale, administratorul îşi rezervă dreptul de a restricţiona accesul utilizatorului respectiv la serviciile de pe portal. Restricţionarea accesului poate însemna ştergerea contului şi a tuturor informaţiilor pe care acesta le conţine, ştergerea opţiunilor definite şi înterzicerea accesului la toate serviciile.
De asemenea, utilizatorul îşi asumă întreaga răspundere civilă şi penală pentru informaţiile pe care le transmite sau le publica pe portal. FreeRoad SRL nu are şi nu poate avea nici o responsabilitate juridica faţă de informaţiile publicate sau transmise pe Internet de utilizatorii portalului.
https://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
'...
Acuma nu stiu cati utilizatori isi dau date reale sau/si au acordul parintilor utilizarea sitului
Dupa 16 ani se considera ca cam stii ce faci!
Situl a fost gandit pentru adolescenti si probemele lor, iar interzicerea lor ar pierde utilitatea
Solutia ar fi sa ignori orice intrebare o trolilor
0 raspunsuri si se plictisesc
raport sesizare la admini

| Dismally a răspuns:

Pai ce, crezi ca cei majori nu pot fi trolli? Sunt destui ciudati indiferent de varsta.

| iulia0514 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca ar fi mai bine?

| Marius22222222222 explică (pentru iulia0514):

Că nu ar mai avea toți cum sa posteze toate mizeriile gen ăla de are fantezii cu maica -sa

| iulia0514 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Ala era adult toată ziua și pe deasupra cu o imaginație foarte bogată! Dacă tu nu ți-ai dat seama ca încerca să capteze atenția și ca cel mai probabil râdea de cei care i-au răspuns nu știu ce să zichappy

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Pai major nu am nevoie sa mai intreb