| Rapu a întrebat:

Ce parere aveti despre curentul EMO?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere extrem de proasta. Este unul dintre curentele cele mai distructive la ora actuala. A fi emo, inseamna a avea boala pe tine, a te imbraca in negru cand afara sunt 40 de grade, a te machia strident si artificial, a te mutila psihic si fizic fara a avea motive reale si serioase. Si nu in cele din urma este chiar o forma de manipulare, corupere a adolescentilor cu mintea slaba spre a deveni papusi trase cu sfori.

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Emo, sunt niste tineri teribilisti, care au un comportament retras marcati de izolare.

| cristianorudi7 a răspuns:

De unde ma curent, mai degraba prostie, tampitenie, dobotocie, emoooo tampiti sa va aruncati toti de de bloc

| Psihiatra a răspuns:

Normal EMO sunt persoane care au avut in trecut sau care mai au in prezent probleme si`si arata supararea asupra lumii pin diferite modalitati, insa acum, exact cum ai spus u, e un curent. Unii cred ca daca devin "EMO" sunt mai interesanti sau ca sunt "la moda". Desi imi place stilul lor, nu m`asi putea imbraca si machia astfel.Bye bye wave

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Oamenii emo sunt oameni neintelesi, care au fost mult timp dati la o parte si s-au descurajat si au devenit inchisi in ei, tristi si chiar aju ajuns la sinucidere.Parerea mea este ca lor le-ar trebui prieteni si familie, iubitori si rabdatori.

| DanielJackson a răspuns:

Curentul emo...cred ca e mai mult o briza decat un curent. pai cred ca sunt persoane care au trait si traiesc intr-o lume unde li-se interzic multe, ai streseaza mult cei din jur, deci atata timp cat sunt in acea lume, in acel mediu, nu prea se poate face nimic. dar nu-i consider niste ciudati sau neintelesi, din contra.

| Patty_6072 a răspuns:

Parerea mea... au nevoie de consiliere psihologica.