| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti de curentul New Age?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general buna.
Cred ca am citit zeci de carti de diferiti autori. Blavatsky, Donald Walsch, Steiner, Gurdjieff, Umberto Eco etc.
Daca ai ocazia incearca sa citesti Profetiile de la Celestine.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

E la fel de bine dovedit ca si teologia crestina. Adica deloc.

| Elvina a răspuns:

O alta opera de manipulare a lumii, la fel ca toate religiile. Cei de sus traiesc bine pe seama prostilor care cotizeaza.

| danay72 a răspuns:

Din punct de vedere biblic, are legatura cu spiritismul.Deuteronom18:10-12

| sublime89 a răspuns:

Povesti care suna frumos, dar doar atat.

| Stallone a răspuns:

E o religie satanista.

| IcyBlu a răspuns:

Ca orice curent, cel mai probabil o sa traga anumiti oameni dupa el.