| LupusDei1993 a întrebat:

Ce parere aveti despre Eurovision 2019? Credeti ca a fost corect fata de romanca noastra de 16 ani ce a facut juriul?
Macar acum stim adevarata fata a celor din LGBT. Ma bucur enorm ca sunt si mai urati acum de si mai multa lume.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Un inger de fata, Eurovision nu inseamna nimic, sa-si tina capul sus si bravo ei ca are coloana dreapta si spune in fata ceea ce gandeste si nu accepta sa fie calcata in picioare de neica nimeni!

Mi-a castigat respectul aceasta fata, pacat ca e victima unui sistem corupt...dar cu siguranta o sa ajunga mare in timp ce juriul ce a descreditat-o e o doar o cloaca de mizerii!

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Romania este colonia UE,UE decide totul,eu nu inteleg ce cautau aia din UK in juriu,oare vreun roman va participa in juriul lor ca sunt curios, comunitatea de homosexuali au o putere extrem de mare in toata lumea,feminismul,homosexualitatea,misogismul,asta e,degeaba i urati ca daca UE vrea ca gay sa castige concursuri vor castiga,observ ca se incearca ca valorile promovate de crestinism in ghilimele sunt facute deturnare,concepti ca gay,familie,pedofile etc

cat despre piesa nu-mi place nici aia nici aia castigatoare,nu e genul meu, nici nu reprezinta ceea ce asculta romanii, nici nu inteleg de ce e in engleza, sunteti colonia UK, da multe canta in engleza si care e faza, mai multa unitate, romanii se considera inferiori tuturor de asta e colonia tuturor, nu e vorba de gay e vorba de a fi colonie

| SG1995 a răspuns:

Unu la mână nu vorbi în numele tuturor gay-ilor, cunosc gay cărora chestia asta li se pare o impecibilitate.
Doi la mână, chestia asta chiar e o impecibilitate la fel de mare ca referendumul CpF.

| AC4S4 a răspuns (pentru SG1995):

Cuvantul "impecibilitate" nu exista in limba romana.

Stii cum e... si eu cunosc rromi care sunt educati si muncitori, asta nu schimba faptul ca cei mai multi dintre ei refuza sa munceasca si mai degraba cer bani de la stat.
Tot asa, faptul ca tu cunosti niste gay care sunt diferiti, nu schimba faptul ca cei mai multi sunt foarte agresivi in convingerile lor. Ma refer aici la toata comunitatea LGBT. Era un videoclip pe Youtube cu un barbat costumat in femeie la magazin (SUA), casierul il numea "domnule", pentru ca era barbat. Domnul din comunitatea LGBT a amenintat ca ii va reclama magazinul pentru ca discrimineaza persoanele transgender. Nu e singurul caz, in vest e foarte probabil sa fii acuzat de discriminare impotriva LGBT pentru niste lucruri puerile.
Comunitatea LGBT a cerut mutarea locatiei campionatului mondial de fotbal din 2018 (Rusia), pentru ca nu erau legalizate casatoriile homosexuale acolo (ce legatura are cu fotbalul, nu stiu).

In SUA, cine nu accepta homosexualitatea ca fiind normala, este considerat homofob, inapoiat, needucat. Exista biserici care primesc avertismente, amenzi sau care sunt chiar inchise pentru ca au spus ce scrie in Biblie despre homosexualitate.

Nu functioneaza rationamentul "cunosc gay care sunt altfel..." cat timp majoritatea lor nu sunt altfel. "Cu o floare nu se face primavara", este o expresie.

| LupusDei1993 explică (pentru AC4S4):

De ce te chinui sa compui romane, poponarii trebuie fie spanzurati fie trasi in teapa ca pe vremea lui Vlad Tepes. E simplu.

| AC4S4 a răspuns:

Nu ma uit la Eurovision, dar am citit despre aceasta nedreptate.
Sa vedem contextul.
Laura Bretan pur si simplu a declarat ca sustine referendumul democratic si ca ea vede familia ca fiind intemeiata de un barbat si o femeie, ceva normal.
Cei doi jurati au etichetat-o ca homofoba, intoleranta... mai aveau putin si o numeau si fascista, nazista, urmasa a lui Hitler. Nu a spus nimic homofob, unde a starnit ura prin afirmatiile ei?

Nu e doar cazul Laurei Bretan. Orice persoana publica din generatia tanara care afirma ceva de genul afirmatiei fetei este marginalizat, etichetat homofob, acuzat ca imprastie ura.
Nu urmaresc youtuberii, dar stiu ca era un baiat ce avea un canal moderat-mic. Facea colaborari cu youtuberi mai mari, cand a declarat ca sustine familia intemeiata de barbat si femeie s-au oprit colaborarile si a primit aceleasi acuze (homofob, intolerant, uracios, etc.). Hai ca nu e mare problema in cazul lui, e vorba de Youtube doar. Dar comunitatea LGBT poate influenta in rau cariera unei persoane, asa cum au facut-o cu cea a Laurei Bretan. In vestul progresist exista persoane date afara de la locul de munca din aceste motive.
Asa a fost mereu comunitatea LGBT, doar acum isi arata fata in Romania. E bine ca acest caz sa fie mediatizat, sa vada toti romanii aceasta fata.

| Drimmero a răspuns (pentru AC4S4):

Nu a declarat nimic homofobic,, s-au simtit printesele frustrate, oricum toate emisiunile de genul sunt pe etica politica, sociala, nu se voteaza niciodata talentul, ci doar cat maro mananci pe timpul emisiunii. De asta nu mai urmareste lumea prostiile astea.

Sper ca Laura va ajunge mare si sa nu se lase afectata de mizeriile alea.

| SG1995 a răspuns (pentru AC4S4):

Eh hai să nu generalizăm cunosc gay, care chiar nu sunt de-acord cu rahaturi d astea.

| AC4S4 a răspuns:

"nu reprezinta ceea ce asculta romanii" - Doar n-o sa mearga cu manele la eurovision.

| aumih16 a răspuns:

Din pacate! nu am mai putut da inapoi! am ales-o pe ester peony! asta este! sa ne fie de bine! oricum nu e cine stie! ce cantareata! cantareata lui peste prajit! bai cat o sa regretam noi pe laura bretan! sau pe bella santiago! o sa plangem! dar asta este! asta-i viata! noi ar trebui in momentul de fata! sa mergem la un alt festival! melodifestivalen! acolo facem fata! nu avem nici o teama de gay lesbiene transexuali transexuale etc! acolo totul e curat ca lacrima! nu se fura! deloc!

| aumih16 a răspuns:

Deci cu alte cuvinte! trebuie sa spunem zicem la revedere! eurovision! si sa spunem zicem buna melodifestivalen! de acum!

| aumih16 a răspuns:

Nu da pe bune acum! rad astia gay lesbiene transexuali transexuale! etc! rad de noi! uite si pe prostii astia de romani! macar bai de ne-ar respecta si ei pe noi! dar nu ei respecta pe cine vor ei! nu pe noi! noi suntem in ochii lor niste gunoaie! atata reprezentam in fata lor!

| aumih16 a răspuns:

De ce spun eu sa ne respecte! fiindca si astia gay lesbiene transexuali transexuale! au fost oameni normali candva! nu e vina lor ca au ajuns asa! nu ca am avea noi ceva cu ei! treaba lor! asa sunt ei! dar uneori au o scoala in cap! de n-ai treaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsă de profesionalism, da
Adevărata față? Irelevant

| ibaal a răspuns:

Habar n-am de ce e vorbalaughing
Spalare de bani si la astia ca si la Cerb straight face

| artemidak a răspuns:

și eu ma bucur ca vei da colțul cândva.=^

| LupusDei1993 explică (pentru artemidak):

Lmfao

| artemidak a răspuns (pentru LupusDei1993):

Aha.

nici măcar nu știi ce e lgbt probabil.

probabil ești unul dintre rahații aia de oameni care îmi vor spune ca suntem niște ciudați sau ceva aparent fără sa ne cunoască.

| LupusDei1993 explică (pentru artemidak):

Iti pot spune ce e lgbt. O multitudine de boli mintale.

| artemidak a răspuns (pentru LupusDei1993):

Itz spun eu ce ești tu.

un *** cu ochi.

| LupusDei1993 explică (pentru artemidak):

Lmao

majoritea lgbt din Romania sunt pustani de 13 ani ca tine lmfao

| artemidak a răspuns (pentru LupusDei1993):

Eu am 15))))

in primul rând)))

apoi

așa și?

| LupusDei1993 explică (pentru artemidak):

Tot un putoi adolescentin

| artemidak a răspuns (pentru LupusDei1993):

In primul rând sunt fata ba boule

apoi

BA CÂT DE PRST POȚI SA FI ÎNCÂT SA NU ȘTII CA Artemis și isis sunt 2 zeițe?

apoi.

BA CRETINU LU’ SFÂNTUL ALLAH NICI MCAR NU ȘTII CE SUNT LA CÂT DE PRST ESTI DECI TACI DRQ

| LupusDei1993 explică (pentru artemidak):

De parca mi-ar pasa mie lol