| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre evrei? POPORUL ALES DE DUMEZEU

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt oameni.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Antisemit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.apologeticum.ro/......pedofilia/
Rasisti! Sa nu mai spun ca cei mai rai comunisti au fost evrei: http://www.justitiarul.ro/......r-in-1940/

| Kaℓi a răspuns:

Nu cunosc prea multi. De fapt cunosc doi, dar sunt artisti, sunt excentrici si nu cred ca sunt reprezentativi pentru poporul ales. Mai mult, sunt autoironici in privinta natiei lor si foarte critici... de la ei stiu ca evreii sunt mercantili, speculanti si oportunisti, se victimizeaza mult si nu au inclinatii artistice, chiar dispretuiesc pe cei care si-au facut din arta si cultura un drum. Asa simt cei doi cunoscuti ai mei, artisti grafici evrei.

| Drimmero a răspuns:

Cea mai parsiva natie!

| R0R0 a răspuns:

Nu am o părere.

| MysteriousCat a răspuns:

Sunt niste oameni de tot rasul care l-au ucis pe Hristos si dau vina pe noi ortodoxii, oameni buni cu suflet pentru greselile lor.Stiu doar sa acuze si au mintea inchisa fara a sti sa gandeasca logic(NU TOTI). Dumnezeu i-a ales ca popor, dar dupa ce l-au pus pe Domnul pe cruce, au cautat sa il omoare si l-au batjocorit, dupa moartea Sa Dumnezeu A RUPT ORICE LEGATURA CU POPORUL EVREU.Nu conteaza ca Dumnezeu i-a ales ca popor daca asa au stiut Sa-l rasplateasca, luand viata fiului Sau si continuand sa nege asta si in prezent.