| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Drept din Iasi?

2 răspunsuri:
| Fabiana2R a răspuns:

E o facultate buna, cu renume. Probabil vrei sa dai la avocatura. Iti recomand sa nu dai decat daca esti pregatita sa tocesti carti intregi, toate legile posibile si imposibile. Am o cunostinta care s-a dus acolo, dar nu a rezistat mai mult de un an. Prietena mea s-a dus in Bacau si mi-a povestit ca sunt si taxele mari, si este destul de greu, nu toti iau examenele... Dar iti doresc multa bafta daca asta e ceea ce ti se potriveste! Ai grija de tine, te pup

| Llillium a răspuns (pentru Fabiana2R):

Multumesc frumos pentru informatii! Am cerut pareri pentru ca sunt nehotarata..Stiu ca este extrem de grea facultatea de Drept, iar odata cu terminarea ei, totul depinde in mare parte si de noroc...