| AlexDorinel a întrebat:

Ce părere aveti despre faptul ca în România sunt printre cei mai multi tineri care locuiesc cu parintii din UE?

Asta indica ca avem printre cei mai loiali tineri sau cei mai lenesi?

22 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Saracia ii face si mămoșenia., lenea. Multi stau ca sa fie intretinuti de parinti.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca au mentalitate de om puturos, ca sa nu munceasca si sa nu fie nevoit sa se intretina, stand pe spinarea bietilor parinti sau bunici, sa fie intretinuti.

| Mosotti a răspuns:

Pai dar e normal daca ai casa cu spatiu de ce sa platesc eu chirie la altul cand am casa?! Ce rost are? Chiar daca am bani, de ce sa-i arunc? Si daca parintii sunt acolo, au camera lor, au tot, pe mine nu ma deranjeaza mai ales daca ne intelegem.

La noi nu e de saracie neaparat ci de atasament, noi suntem mai calzi sufleteste, si uneori daca te intelegi bine cu parintii, e mai bine sa stai cu ei daca nu ai partenera sau partener.
Dar si daca ai, daca ai casa cu doua etaje ca in Germania, nu e nici o problema pe un etaj sa stai tu cu nevasta si jos sau sus parintii, nu mai imbogatesti pe altul dand chirie inutil.

| Catrice a răspuns:

Sau poate cei mai săraci?

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cine zice ca nu muncesc sa strângă bani de o locuință?

| Catrice a răspuns (pentru doctorandus):

Nu cunosc limba.

| gabicoo a răspuns:

Arată faptul că suntem vai de capul nostru, săraci și rupți în fund!

| Lukasssz a răspuns:

Pai mai multe cauze: incapacitatea de a supravietuii cu salariul mic, loialitatea cum ai spus tu dar si lenea (care e cea mai mare)

| Werrich a răspuns:

Guvernul spaniol va ajuta tinerii cu 250 euro lunar timp de 2 ani ca să plătească Chirie și sa se mute din casa părinților
https://www.oradesibiu.ro/......arintilor/

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cred ca este bine, ii incurajeaza sa fie independenti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei mai lenesi (si nesimtiti as adauga).

| Țoglă a răspuns:

În UE, România se află pe primul loc la capitolul proprietari de locuințe. Copiii au locuința asigurată în viitor, față de alte state europene unde se află în trend statul în chirie.

Răspuns utilizator avertizat
| AlinTanase a răspuns:

Unde vezi tu statisticile astea dornele?

| doctorandus a răspuns (pentru AlinTanase):

Si in Italia sunt foarte multi (bamboccioni), situatia nu e deloc unica.

| gabicoo a răspuns (pentru AlinTanase):

Pe ecranul de la aragaz!
winking

| gabicoo a răspuns (pentru AlinTanase):

Sau mai corect: Vocile!