| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii gelosi?(mie nu imi plac deloc! daca ar avea incredere in tine nu ar fi gelos!)

8 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Gelozia este (din punctul meu de vedere) o dovada de iubire.Cat timp nu e exagerata si neintemeiata nu poate face rau.

| daii a răspuns:

Mie imi place sa fie gelosi, dar cu limita. Daca nu e gelos deloc, nici macar nu tine la tine. Atunci cand iubesti cu adevarat, exista un gram de gelozie (chiar daca unii nu vor sa recunoasca), dar de aici pana a fi gelos asa, excesivoh go on. e mult. Nici mie nu mi.ar place asa. Sa innebuneasca din cauza asta. Asta nu mai e iubire, e obsesie.

by daiiwinking

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Si daca nu ar fi gelosi inseamna ca nu te'ar iubi. Mie intotdeauna imi place ca persoana iubita sa fie si geloasa din cand in cand.Asta bine'nteles pana la o limita.pererea mea e ca nu e vorba neaparat de incredere.Depinde si de cum se manifesta dupa 'gelozia' asta. Daca ar veni la mine si ar incepe sa tipe si sa se ia de mine si sa nu ma creada cand ii dau anumite explicatii atunci da, eu asta numec doar lipsa de incredere nu gelozie. Dar de exemplu cand face crize mai mici.cum ar fi sa ma intrebe ce caut eu cu x, sau faze de genul asta...asa mai minore, mie imi placehee hee dar dupa cum am spus.sa nu se faca din tantar, armasar. ultimul gest de gelozie pe care m'i la facut iubitul meu a fost sa se ia de un baiat[caruia se presupune ii place de mine]ca ma baga in seama si imi da pupicei pe messrolling on the floor nu a exagerat, doar l-a avertizat sa nu se mai repete. mie chestiile de genul asta chiar imi plac si nu mi se pare ca ar fi lipsa de incredere. dar depinde de situatie acum.Si inca ceva.Incredere la inceputul unei relatii nu exista, poate nici dupa o perioada mai indepartata.Trebuie sa iti castigi increderea prin faptele tale.

| HySpear a răspuns:

Mie imi plac, da ii adevarat, daca ar avea incredere in tine nu ar fi gelosi dar mie imi place pentru ca asta arata ca vrea sa fie doar a lui, sa nu te piarda, ca te iubeste si nu iti mai da drumu...

| ank a răspuns:

Chiar asta crezi?
adica un pic de adevar e si in vorbele tale. daca ar fi foartee gelos atunci poti spune ca nu are incredere in tine.in schimb daca ar fi usor gelos. mi se pare foarte normal.chiar o dovada de iubirehappy

| GyeBaek a răspuns:

Baieti gelosi niciodata nu port inpresiona o fata.

| Goe_6264 a răspuns:

Buna, majoritate "barbatilor gelosi" sunt de fapt niste figuranti pentru ca vor sa iasa in evidenta si vor sa fie alintati de asta o fac pe gelosi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu sunt gelosi pe tine, ci pe cel care s-ar putea sa vrea ceva de la tine si de aceea unii barbati, cum sunt ei egoisti, orgoliosi, vor ca cei a lor sa fie doar a lor si sa nu imparta cu nimeni persoana iubita, chiar daca e vorba doar de `priviri` in cele mai multe cazuri.Asa ca daca e gelos vreunul sa stii ca nu-i vina lui, pur si simplu i se dau motive pentru care sa fie sau asa crede...In orice caz, daca e gelos e o dovada ca e interesat de tine si ca te iubeste.