| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre femeile care vor sa-si faca o cariera? Cum preferati, o femeie cu care sa puteti purta o conversatie inteligenta, care sa se priceapa la arta si literatura, sau una care sa stie sa faca mancare buna si curat in casa?

Răspuns Câştigător
| doinitza a răspuns:

Imi plac femeile care au cariera, inseamna ca au o personalitate puternica si sunt independente, iar femeia nu in zadar se numeste femeie fiindca ea poate totul: este si mama si gospodina si o sotie minunata si un prieten la nevoie si o femeie cu cariera cu care poti purta conversatii inteligente...

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cele doua variante nu se exclud. Exista femei inteligente SI gospodine.
Aici e mai mult o chestie de mentalitate masculina. Unii barbati au fost educati sa considere femeia/sotia un fel de menajera pe gratis. Eeeei... daca mai e si desteapta... ok... dar nu prea mult, sa nu-i intreaca.

nony
| nony a răspuns:

Bunicul meu avea o vorba:
Femeie trebuie sa fie: ¨C***á in pat, doamna in societate si gospodina in bucatarie¨.concluzia o tragi singura happy

| SweetCandy a răspuns:

O femeie care sa aiba tot ce vrea insa acest "tot" sa il fii obtinut prin propriile forte...deci o femeie cu cariera.happy
Nu suport sa vad cum barbatii au functii inalte numai pentru simplul fapt k sunt barbati...big grin
iar femeia nu s-a nascut pentru a face mancare si curatenie, ci pentru a excela in toate domeniile(k si barbatulhappy )

| inna a răspuns:

Eu sunt Pro pentru femeile cu cariera, s-au dus vremurile cand femeia era numai pentru cratitza, un fel de sclav al gospodariei.

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca o femeie ar trebui sa aiba mai multe calitati, nu numai cea de femeie de afaceri sau numai de buna gospodina, ar trebui sa stie sa faca orice, chiar daca este mai putin intelectuala ar trebui sa stie sa faca alte lucruri care s-ar compensa cu inteligenta.

| Artemiss a răspuns:

Eu zic ca o femeie trebuie sa stie sa poarte o conversatie inteligenta dar trebuie sa stie si sa fie gospodina.

| iulia_5454 a răspuns:

Femeia oricat de inteligenta ar fi trebuie sa fie si gospodina