| amaranth a întrebat:

Ce parere aveti despre gandirea pozitiva,despre legea atractiei si despre legea cauzei si efectului?
Oare gandirea pozitiva si aceste legi (+ munca,evident) chiar ne ajuta sa ne atingem orice tel in aceasta viata?
Din cate am inteles, biblia se bate cap in cap cu toate astea..

3 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Gandirea pozitiva are efecte psihologice, poate cauza ambitia si un comportamnet mai pozitiv in fata esecurilor atunci cand incerci sa iti atingi un tel, insa gandind pozitiv nu vei avea rezultate daca nu faci si tu ceva propriu-zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica sa nu renunti la vise si increderea in sine, da, reusesti dar bineinteles ca prin munca.

| ema_2625 a răspuns:

Da ne poate ajuta să ne atingem orice ţel în viaţă. Ceea ce ai scris tu mai sus poate fi urmat de optimism. Gândirea pozitivă ne fereşte de stres, apare legea atracţiei care se bazează pe faptul că atunci când două persoane sunt compatibile se observă acest lucru, apoi apare legea cauzei şi a efectului, care este rezultatul celor două:dacă gândim pozitiv suntem în armonie cu ceea ce ne înconjoară, ceea ce are un efect deosebit şi duce la împlinirea sufletească.