| Andrei200202 a întrebat:

Ce părere aveți despre greva grefierilor?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că ar trebui considerată ilegală. Polițiștii și toți cei din sistemul de justiție, grevele lor ar trebui interzise prin lege. Ești sub drapel aperi legea, nu o aperi când ai tu chef, iar când nu, nu.

| Andrei200202 explică (pentru sadrian46):

Asa e, eu o consider o mare imoralitate.
Mă dezgustă lacomia unora pentru bani, au o pensie foarte bună din care poti trai foarte bine fata de pensia unora, nu inteleg ce vor sa faca cu atatia bani.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ilegală și imorală.
Când în cazul Ursu s-a considerat că nu a fost victima persecuției comuniste, nu s-a agitat niciunul. Nici când li s-a scăzut vârsta de pensionare. Nici când s-au amputat legi. Doar când le umblă la pensii, deși se știe că legea e neconstituțională și nu va fi promulgată.