| MeisterSchnitzel a întrebat:

Ce părere aveți despre hinduism? Dar despre Vede și upanișaduri? Le-ați citit?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O sa ajungi in iad

| mODIN a răspuns:

Hinduismul include atât de mult chestii diferite că mi-e imposibil sa îmi dau cu părerea?

In perioada când treceam prin faza de "spiritualitate" am mers de câteva ori la întâlnirile celor din Hare Krishna. Era o comunitate faina, dar idea de a te ruga, în adevăratul sens al cuvântului, lui Krișna, de a trai pentru a-l servi și de a-ti baza toată viața pe Bhagavad Gita așa cum a interpretat-o un guru in anii 60 mi s-a părut ușor deplasată.