| Kis_Iuliana_1983 a întrebat:

Ce parere aveti despre homosexualitate in conditiile in care o parte dintre indivizii cu aceasta orientare sexuala are punctul de plecare in experienta de victima a unui abuz ce a avut loc in copilarie sau adolescenta?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Nu generalizez nimic.
Spun doar ca numai homosexualii sunt sinceri in a sustine anomalia lor.
Heterosexualii care spun ca sustin lgbt sunt falsi si ipocriti.
De ce?
Pentru ca as vrea sa vad un heterosexual cum mai "sustine" el lgbt cand ii vine iubita sau sotia de mana cu una si-i spune gales:
"Dispari din casa/viata mea, ca am descoperit dragostea adevarata si tu esti in plus."
CE face acel vajnic sustinator lgbt?
Ii cade tavanul in cap, sau o pupa parinteste pe frunte si ii spune "Bravo tie! Te sustin."? big grin
Am un nene la o strada distanta, care la 47 de ani a patit asta si lumea s-a prabusit in jurul lui.
Sa ii mai intreb pe artificialii din Ro. cum ar reactiona la asta?!? big grin
Pe bune, m-am saturat de ipocriti care traiesc intr-un borcan plin cu lozinci.

'Neata NOname, multumesc pentru voturi. laughing
Nu credeam ca ma urmaresti atat de asiduu... big grin
"Asiduu", = "nt".winking

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce vina are cineva ca se naste homosexual sau lesbiana? daca asa s-a nascut el descopera la pubertate ca este atras de barbati frumosi in loc sa fie atras de fete frumoase,eu n-am nici o treaba cu homo/lesby,singurul lucru cu care nu sunt de acord este sa adopteze homosexuali copii, nu un copil are nevoie de o mama, si daca e cuplu de lesbiene dar repet obligatoriu de mama, are nevoie desigur si de tata, dar decat la casa de copii mai bine intre doua mame, poate uni au dar nu toti te asigur de asta, nu poti deveni homosexual indiferent de trauma traita parerea mea, astept studiul care sa ma contrazica, eu unu nu as putea sa simt atractie fata de barbati numi pot imagina cum e sa simti asa ceva

| Mosotti a răspuns:

Homoseualitatea are punct de plecare genetica. Ca in urma unei traume se regasesc acolo, e alta, dar alftfel gena nu se schimba de la o trauma, f multi au traume la fel si nu devin homo seu les.

Asa ca aia este. Si daca au devenit, aia e, merg pe drumul ala, asta parere o am, nu e nici o problema, ca se simt bine asa in cazul ala.

| T0T a răspuns:

Nu îmi pasă de ea. Fiecare e liber să își ia deciziile indiferent de abuzuri sau neabuzuri. Dacă nu sunt în stare să treacă peste există psihologi!

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Vezi ca suntem luati ca lumea in vizor, ni se sterg raspunsuri,, mi-ai dat aseara niste comentarii, nu am apucat sa-i raspund, dar le-am vazut,, iar acum nu mai sunt si nici raspunsurile mele de acolo, isi face efectul 'psihopatul'?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Stai liniștit, nu e vina lui ci vina acțiunilor lui. Nu mă deranjează că sunt șterse răspunsurile că oricum apucăm să le citim. Mă mai deranjează că sunt șterse întrebări care nu sunt teme. Acum 2 zile cred am răspuns cuiva ce întreba de cum se calculează volumul piramidei patrulatere regulate. Chestia asta e una generală și încă sper la ziua în care nu se vor mai confunda întrebările legate de teme(pe care eu mereu le raportez) și întrebările generale mai ales că întrebarea respectivă era dată la educație deci era pe topic. Nu de alta dar sunt întrebări la care mă chinui să dau un răspuns satisfăcător, detaliat iar după mă trezesc că nu mai e. E destul de frustrant.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Si chiar aveam in gand sa-ti raspund ceva ca sa mai ironizez United-ul, dar n-am mai apucat!
Sa inteleg ca asta este sistemul pe aici, intrebari sterse, raspunsuri sterse asa cum le vine unora, e bine de stiut

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt multe nereguli din acest punct de vedere. Pe unele le semnalez, dar degeaba în unele cazuri și cu folos în altele, pe unele nu le observ căci trece un timp de când am postat și după sunt șterse, etc.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Vedem cine ironizează pe cine după ce Arsenal va fi în Europa League și United în UCL. De asemena vedem cum te ironizez după ce Arsenal nu va fi în stare să câștige Europa League la fel ca noi.

| T0T a răspuns:

Atunci ne trebuia o victorie. În cupe contează să ne calificăm.

| Darkmagic a răspuns:

Am fost curios sa stiu cum ar reactiona heterosexualii pro homosexuali daca brusc, copilul i-ar instiinta ca si-a schimbat orientarea sexuala...
Aici ai raspunsul meu:
https://www.tpu.ro/go-to-answer/15553786/
si mai jos ilustrarea ipocriziei:
https://www.tpu.ro/go-to-answer/15554570/
Un singur user a comentat, si afirmatia din text e conclusiva:
"Cred ca ipoteticul meu fiu si-ar gasi alta partenera mai potrivita, cat despre altii nu este treaba mea."

Cu alte cuvinte, astia "PRO", sunt "pro" homosexualitate...cat timp flagelul altor orientari sexuale nu atinge familia lor. :D

| drutzix a răspuns (pentru Darkmagic):

Acum sa nu generalizam.
Daca as avea un copil gay l-as lasa sa faca ce vrea. Pana la urma care ce as putea face in privinta asta? Sa bat gay-ul din el? laughing

Incestul are consecinte negative pentru intreaga societate nu este vorba doar de consimtamant. Deci nu as fi de acord.

In ceea ce priveste gerontofilia e in aceeasi situatie cu persoanele gay, atat timp cat are loc intre adulti care isi pot da consimtamantul atunci nu vad problema.

| drutzix a răspuns (pentru Darkmagic):

Faptul ca nu sustine cazul prezentat de tine asta nu inseamna ca e ipocrit/a.
Acelasi scenariu se poate intampla si cu o persoana hetero
Daca iubita ii spune:
"Dispari din casa/viata mea, ca am descoperit dragostea adevarata, pe vecinul de la 4 si tu esti in plus."
Faptul ca nu sustine cazul respectiv nu inseamna ca nu sustine persoanele heterosexuale.

| Darkmagic a răspuns (pentru drutzix):

Nu generalizez nimic.
Spun doar ca numai homosexualii sunt sinceri in a sustine anomalia lor.
Heterosexualii care spun ca sustin lgbt sunt falsi si ipocriti.
De ce?
Pentru ca as vrea sa vad un heterosexual cum mai "sustine" el lgbt cand ii vine iubita sau sotia de mana cu una si-i spune gales:
"Dispari din casa/viata mea, ca am descoperit dragostea adevarata si tu esti in plus."
CE face acel vajnic sustinator lgbt?
Ii cade tavanul in cap, sau o pupa parinteste pe frunte si ii spune "Bravo tie! Te sustin."? big grin
Am un nene la o strada distanta, care la 47 de ani a patit asta si lumea s-a prabusit in jurul lui.
Sa ii mai intreb pe artificialii din Ro. cum ar reactiona la asta?!? big grin
Pe bune, m-am saturat de ipocriti care traiesc intr-un borcan plin cu lozinci.

'Neata NOname, multumesc pentru voturi. laughing
Nu credeam ca ma urmaresti atat de asiduu... big grin
"Asiduu", = "nt".winking

andreia67
| andreia67 a răspuns:

E o orientare sexuala innascuta la fel ca heterosexualitatea si bisexualitatea. Este de natura biologica.

| drutzix a răspuns:

Live and let live. Pot face ce vor atat timp cat nu ma afecteaza pe mine sau persoanele heterosexuale in general.
"Orientare sexuala are punctul de plecare in experienta de victima a unui abuz ce a avut loc in copilarie sau adolescenta?"
Nu am auzit de asta si nu cred ca e adevarat.

| 393Dan a răspuns:

Am auzit si eu de treaba asta, chiar stiu si de un homosexual care afirma lucrul asta. Zice cateodata mai incearca cu fetele sa vada daca poate sa schimba ceva, insa oricum nu simte nimic.
Nu stiu ce parere pot avea, e trist si cu parere de rau oameni de acestea rai (bolnavi si obsedati) raman nepedepsiti.

Răspuns utilizator avertizat
| Kogaion a răspuns:

Nu cred ca majoritatea homosexualilor, au devenit asa din cauza unor abuzuri, ei de obicei cresc crezand ca sunt normali, dar ajung la o varsta cand incep sa apara relatiile sau dragostea, iar ei atunci isi dau seama ca e ceva ciudat. Am cunoscut recent o fata lesbi, care a avut o relatie cu un baiat cand era mai mica si a zis ca s-a despartit pentru ca nu simtea nimic si a observat ca este atrasa de femei mai mult, a zis ca simte nimic pentru baieti cu toate ca i-ar fi placut macar sa fie bisexuala, dar a zis ca esti doar lesbi.

| Choasmakerangel a răspuns:

Eu cred ca-s doar coincidente sau poate e adevarat ca unii atunci isi descopera orientarea. Oricum, cred ca e ceva normal daca intr-adevar simt anumite lucruri pentru persoanele de acelasi sex, nu sunt acceptati de majoritatea nu din cauza faptului ca n-ar fi normal(cum spun ei)dar din cauza faptului ca nu le plac ce vad.Eu n-am nimic cu ei, nu ma deranjeaza cu absolut nimic, nu-ti place, ignori.

Răspuns utilizator avertizat
| Flaviussssss a răspuns:

Bullshit. Vomit numai când mă gândesc ce senzație aș putea să am penetrând-ul pe altul in kkt...Parerea mea e ca sunt niste indivizi alienati mintal, ori sunt frustrați si n-au nicio șansă să convingă o fată să facă sex cu ei...Natura le-a lăsat păsărica iar ei își bat joc de propriul trup happy