| addictedg a întrebat:

Ce parere aveti despre imaginea negativa pe care Romania si-a creat-o in afara tarii?
Ce sugestii aveti pentru imbunatatirea imaginii? Idei de campanii, propuneri, etc.

1 răspuns:
| pufulescu a răspuns:

Sugestia de imbunatatire este una singura, anume sa reactioneze poporul si clasa politica la orice li se intampla romanilor in strainatate ca in cazul Bodnariu. Asa cum Imamul din Koln isi permite sa spuna ca nemtoaicele au meritat sa fie agresate de Revelion fiindca erau imbracate indecent si date cu parfum, asa si biserica noastra sau chiar Ministerul de Externe sa apara public si sa spuna ca daca un roman a furat, a furat fiindca nu avea ce manca!