| Marmote a întrebat:

Ce părere aveți despre indieni?

4 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Am corespondat in tinerete si cu trei, si acolo sunt oameni si oameni.De unul din ei mi-a placut foarte mult era foarte romantic si imi trmitea prin scrisori lucruri dragute.Asta referitor la indienii din Asia.Cat despre cei din America pot sa spun ca imi place nespus muzica lor nativa.

| oglindasultanului a răspuns:

Ca nu exista aceasta categorie, si nu inteleg la ce fel de oameni fac referinta cei care zic "indieni". Daca ii cunosti, sunt diverse etnii si culturi acolo, daca nu-i cunosti nu te poti da cu parerea, decat sa construiesti o imagine psihologica bazata pe cum vorbesc niste straini pe care nu-i poti cunoaste ca arata cu degetu pe altii.

| LordCristobal a răspuns:

O părere bună, îmi sunt mult mai simpatici decât arabii chiar daca seamănă foarte bine cu țiganii.
Îmi place că nu sunt șmecheri de doi lei și in mare parte sunt oameni corecți cu sufletul foarte bun.

| 1997onur a răspuns:

Lasă tu indieni mei în pace ei sunt oamenii loiali și sincer nu ai sa vezi rău de la ei Niciodată ei au inima și sufletul curat cu adevărat.

Întrebări recente