| HUAWEHUAWE a întrebat:

S-a spus despre persoanele de etnie rroma (țiganii) ca se trag din Indieni.
Dar despre asemanatoarea si mai puternica cu oamenii din Nepal (tara lipita de India) ce parere aveti?
https://en.wikipedia.org/wiki/Bidya_Devi_Bhandari - presedinte

+ oamenii ( aspectul) -cautati pe google si apasati pe imagini

+mediul de trai

se aseamana toate.
Credeti ca țiganii pot fi din Nepal? Si de ce?

5 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Indienii și nepalezii sunt înrudiți.

| IarsiIar a răspuns:

Se stie exact, nu sunt presupuneri, ca rromii au venit din India.

| HUAWEHUAWE explică (pentru IarsiIar):

Care e dovada / argumentul cel mai clar spus? nu l-am gasit

| IarsiIar a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Tu ce mai citesti in afara de facebooc si TPU? Ce ar fi sa pornesti de la Wikipedia?

| HUAWEHUAWE explică (pentru IarsiIar):

happy