| andr33a_5009 a întrebat:

Ce parere aveti despre jocul ouija credeti ca este real?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerile sunt împărţite. Pe de o parte, este un joc, cum ai zis şi tu. Funcţionează datorită mişcării noastre neintenţionate; la fel şi mişcarea pendulului. Sună logic.
Dar din ce am observat eu, nu sunt 100% sigură. Mai demult am încercat şi eu (cerc de pietre în jur, o lumânărică, aghiazmă lângă mine, talismane, rugăciuni de protecţie etc.) în aer liber fiindcă îmi era frică să "dezlănţui" vreun spirit în casă (aşa gândeam pe atunci), în toiul zilei, nu la miezul nopţii. Îmi confecţionasem un astfel de joc şi foloseam o monedă pe post de indicator. Chiar se mişca la "Da" şi "Nu", dar nu silabisea cuvintele ca lumea când adresam întrebări şi se ducea mereu pe "La revedere" la un moment dat aşa că nu am mai încercat de atunci. De aceea şi eu tind să cred că e o joacă, DAR am auzit prea multe poveşti şi am fost martoră la anumite lucruri pe care nu le puteam explica logic, aşa că, nu ştiu ce să cred în legătură cu spiritele astea. Nu mai vorbesc de insomnia provocată laughing
E interesant subiectul, dar pentru orice eventualitate, e mai bine să nu te implici în aşa ceva tongue

3 răspunsuri:
| andr33a_5009 explică:

Nici nu am de gand sa incerc sunt doar curioasa tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred ca este real am incercat cu prieteni dar ce a fost misca de acel pahar si apoi s-a stins de 3 ori lumunarea a suflat ei incet pentru ca nici nu batea vantul si eraam in subsol deci absolut nu cred e ca un fel sa te sperie rolling on the floor

| George_5449 a răspuns:

Nu cred in jocuri de genu, si totusi este posibil sa existe si sa fie real, pararea mea? viitorul til rezerva dumnezeu.doar el iti poate decide viitorul