| marishaa a întrebat:

Ce parere aveti despre jurnalele intime?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

E o modalitate foate buna de a te descarca atunci cand treci printr-o perioada dificila sau experimentezi emotii negative (furie, frustrare, manie etc.) De asemenea, te poate ajuta sa te autoanalizezi si sa iti examinezi ceva mai obiectiv trairile, gandurile si emotiile. Ajuta foarte mult daca iti descri cat mai detaliat gandurile si ceea ce simti. Chiar daca nu ai probleme, poate fi util sa iti notezi detalii in legatura cu diverse evenimente astfel incat sa iti reamintesti cat mai complet lucruri placute si/sau sa te amuzi atunci cand citesti despre situatiile mai putin placute, care iti par foarte serioase in momentul in care ti se intampla.

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Mi se par puțin cam copilărești.
Baftă!

| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Sincer să fiu nu îmi plac jurnalele intime...dar e bine să scrii undeva ce gândești.

O seară bună!

| MusicIsTheAnswer a răspuns:

Bună!
Eu de exempul, am un jurnal, unde scriu când ma simt singură, cand nu am cu cine să povestesc.Este un mod bun de a te descarca si a nu tine totul in tine, dar totusi mai bine e sa vorbesti cu o peroana problemele tale, ea te va putea ajuta.
O zi bună!

| Blondiii67 a răspuns:

Buna! Pe o parte mi se pare o idee buna deoarece iti poti scrie acolo secretele pe care nimeni nu le mai stie, te poti descarca, nu te mai simti singura, dar pe de alta parte. Poate fi si o idee proasta deoarece oricine il poate gasi si il poate citi si sa iti ruineze reputatia. Desigur ca il poti inchide cu un lacat dar cu toate acestea tot sunt modalitati in care jurnalul poate fi deschis. Dupa parerea mea mai bine iti ti secretele pentru tine sau daca nu, le scrii pe o hartie, te descarci, apoi o arzi sau o tai in bucati foarte mici si o arunci la gunoi ca nimeni sa nu stie ce sa scrii! Secretele sunt secrete si trebuie sa ramana pentru tine!