| Paul754880338 a întrebat:

Ce parere aveti despre "masculinitate"si "feminitate"? Evolueaza, se degradeaza, stagneaza sau isi iau locul una alteia?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Se si exagereaza, se ia si locul unul altuia.
Sunt femei ce exagereaza prea mult cu feminitatea in sensul ca se chinuie sa se tuneze in exces sa para cat mai sexy, isi pun unghi tot mai lungi incat sa nu poata sa se stearga nici la fund.Iar uni barbati se chinuie prea mult sa se umfle in muschi sa para cineva ceia ce ii face sa piarda excesiv de mult timp pe la sala si sa se umfle de proteine/vitamine ce le afecteaza sanatatea.
Si mai nou se face si schimb de sexe.Mie imi place imbracamintea mai masculina la femei, dar cand vad un barbat cu pantaloni de femeie, cu colanti sau decolteu deja este prea mult.Imi place ca si barbatu sa se epileze sau penseze unde e cazul si e prea inestetic, dar stiu barbati cu sprancene tatuate ca si femeile si ce au mai multe creme decat mine.Si asta ca si asta, dar deja barbatii fac munca de femeie si invers.
Am fost la un interviu de angajare o data la o munca exclusiv de femei si era un brabat la 1.80 si 90 de kg cu aproximatie ce venea si el la angajare.Bai frete esti ditamai ursu si tu vi si te multumesti cu un minim pe economie cand esti stapan sa lucrezi ceva cum trebuie...

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exista variatie,asta e baza evolutiei vieti, cand nu iti folosesti autocontrolul si gandirea critica, logica ajungi in extreme, radicalisme, credinte false, IQ scade in toata lumea

| sofisis a răspuns:

Isi cam iau locul una alteia... fetele devin din ce in ce mai independente in toate domeniile iar baietii sunt din ce in ce mai fatalai. Pacat si urat

| Teffan a răspuns:

Nu prea îmi pasa.

Nu suport masculinitatea excesiva și în general îmi plac oamenii androgini.

| VictorJulien a răspuns:

Se degradeaza doar la cei care n-au personalitate proprie si copiaza tot ce vad ca e la moda.Majoritatea barbatilor s-au feminizat pentru ca au vazut chestia asta la vedete de carton si fac si ei crezand ca asa o sa atraga mai multe femei.
Iar femeile au inceput toate sa arate la fel, aproape toate vor silicoane in fund si suflet si buze de ti-e scarba sa le privesti. Femeile adevarate nu vor vrea sa fie transformate in papausi de plastic, cele cu personalitate stiu cum sa atraga barbatii si fara update-urile astea.